Publications Office of the EU
Sammlung und Entsorgung Rest- und Biomüll - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sammlung und Entsorgung Rest- und Biomüll

  • Publicată
    05/05/2025
  • Termenul-limită
    13/05/2025
  • Deschiderea ofertelor
    13/05/2025
  • Contract atribuit
    06/08/2025
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Marktgemeinde Treffen am Ossiacher See
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: AT211 Klagenfurt-Villach
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
90500000 Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
100,664.26 EUR
Numărul de referință al procedurii
1
Descriere

Die Marktgemeinde Treffen am Ossiacher See hat einen Dienstleister benötigt, der die Sammlung, Abholung, den Transport und die Ablieferung zur fachgerechten Entsorgung des Rest- und Biomülls im gesamten Gemeindegebiet übernimmt. Ziel des Vergabeverfahrens war daher der Abschluss eines Rahmenvertrags zur Sammlung, Abholung sowie über den Transport und die Ablieferung des Rest- und Biomülls der Marktgemeinde Treffen zur fachgerechten Entsorgung in der jeweiligen Verwertungsanlage. Der Rahmenvertrag wurde zwischen der Auftraggeberin und dem als Bestbieter hervorgegangenen Bieter auf unbefristete Dauer mit einem 3-jährigen Kündigungsverzicht abgeschlossen.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://gv.vergabeportal.at/Detail/203869
Ofertele pot fi depuse
https://gv.vergabeportal.at/Detail/203869
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
13/05/2025 10:00
Metoda de atribuire
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: Sammlungs- und Entsorgungskonzept
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 40
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: Einsatz sauberer schwerer Sammelfahrzeuge
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 20
Criteriu:
Tip: price
Descriere: Bewertungsrelevanter Gesamtpreis
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 40
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
100,664.26 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: FCC Austria Abfall Service AG
Adresa poștală:
Localitatea: Himberg
Codul poștal: 2325
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.