Publications Office of the EU
Roménia-Craiova: Construção de linhas para eléctricos - Concursos da UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Roménia-Craiova: Construção de linhas para eléctricos

  • Publicado
    25/02/2022
  • Prazo limite
    27/04/2022
  • Anulado
    06/05/2022
  • Hoje
    03/09/2026
Estado
Canceled
Tipo de contrato
Works
Renovável
No
Comprador
Municipiul Craiova
Local de execução
NUTS code: RO411 Dolj
Localização do comprador
NUTS code: RO411 Dolj
Setor de atividade (CPV principal)
45234126 Construção de linhas para eléctricos
Montante total estimado do contrato (sem IVA)
49,269,573.56 RON
Montante total final do contrato (sem IVA)
O processo está encerrado
Número de referência do concurso
4417214-2021-1
Descrição

Pt implementarea proiectului „Modernizare depou si Modernizarea statiilor de redresare pentru alimentarea electrica a tramvaielor - Faza 2 - Modernizare depou tramvaie”, SMIS 129326, Municipiul Craiova a incheiat cu Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, în calitate de AM și Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud –Vest Oltenia în calitate de Organism Intermediar, contractul de finantare nr. 4931/13.12.2019 în cadrul Programului Operational Regional 2014-2020, Axa prioritara 4 – Sprijinirea dezvoltării urbane durabile, Prioritatea de investiţii 4.e – Promovarea unor strategii de reducere a emisiilor de dioxid de carbon pentru toate tipurile de teritoriu, în special pentru zone urbane, inclusiv promovarea mobilității urbane multimodale durabile și a măsurilor de adaptare relevante pentru atenuare.
Obiectivul general al proiectului vizeaza Cresterea atractivitatii si eficientei sistemului de transport public local din municipiul Craiova prin implementarea unor masuri integrate ce vizeaza imbunatatirea transportului public de calatori cu tramvaiul si descurajarea utilizarii transportului privat.
Obiectul contractului îl reprezintă Servicii de elaborare a documentației tehnico –economice faza PT+PAC+DE +Documentații avize, autorizații, acorduri +certificate performanță energetică, servicii de asistență din partea proiectantului pe parcursul derulării contractului și execuția lucrărilor pentru proiectul „Modernizare depou si Modernizarea statiilor de redresare pentru alimentarea electrica a tramvaielor - Faza 2 - Modernizare depou tramvaie”, SMIS 129326 în conformitate cu cerințele caietului de sarcini nr. 213553/02.12.2021 si prevederile contractului de lucrări .
Serviciile şi lucrările care fac obiectul contractului sunt detaliate în cuprinsul caietului de sarcini nr. 213553/02.12.2021 şi documentaţiei tehnice pusă la dispoziţie în cadrul documentaţiei de atribuire.
În conformitate cu Devizul general al investitiei, aprobat prin HCL nr. 32/18.02.2019, Bugetul proiectului, cod SMIS 129326, aprobat prin HCL nr. 344/07.08.2019 și Planul de achiziții din cadrul cererii de finanțare, val. estimată a contractului este de 49.269.573,56 lei lei (excl. TVA), fiind compusă din:
- Documentatie tehnico-economica faza PT + certificat de performanţă energetică + documentaţie pentru obtinere aviz/ autorizatie de Securitate la incendiu + documentatii pentru obtinerea oricaror altor avize/acorduri + asistenta tehnica din partea proiectantului: 1.230.000,00 lei fara TVA;
- Constructii si instalatii cap. 4.1: 31.037.582,96 lei fara TVA;
- Montaj utilaje, echipamentetehnologice si functionale- cap. 4.2=2.614.542,50 lei fara TVA;
- Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj cap. 4.3=3.608.750,00 lei fara TVA;
- Utilaje,echipamente tehnologice care nu necesita montaj si echipamente de transport cap. 4.4= 9.448.481,50 lei fara TVA;
- Organizare de santier – cap.5.1 = 50.000 lei fara TVA.
Nota: Val. estimată a contr. nu include chelt. diverse si neprevazute, acestea putând fi accesate după caz, în funcţie de necesităţi, în condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conf. cu prev. art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. În conf. cu prev. art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va transmite raspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificari/informatii suplimentare în a 11–a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.

Modo de apresentação
As propostas ou pedidos de participação devem ser apresentados a:
Designação oficial: Municipiul Craiova
Número de registo nacional: 4417214
Endereço postal: Strada: Târgului, nr. 26
Localidade: Craiova
Códigos NUTS: RO411
Código postal: 200632
País: ROU
Pessoa de contacto: Licitatii Serviciul
Endereço principal: www.primariacraiova.ro
Podem ser apresentadas propostas
Submission for all lots
Informações sobre um contrato público, um acordo-quadro ou um sistema de aquisição dinâmico
Não disponível
Condições de abertura do concurso (data)
Verifique os documentos vinculados para obter detalhes
Local de execução
Método de adjudicação
The most economic tender
Valor estimado
49,269,573.56 RON
Valor final do contrato
O processo está encerrado
Adjudicação do contrato
O processo está encerrado
Informações prévias
Contrato
Adjudicação
Footnote - legal notice

Os conteúdos publicados nesta página constituem apenas um serviço complementar e não produzem efeitos jurídicos. As Instituições da União não assumem qualquer responsabilidade por estes conteúdos. As versões oficiais dos anúncios de concursos públicos são as publicadas no Suplemento do Jornal Oficial da União Europeia e disponíveis no TED. É possível aceder diretamente a esses textos oficiais através das ligações incluídas nesta página. Para mais informações, consulte a declaração relativa à explicabilidade e responsabilidade em matéria de contratação pública.