23.4.2010   

RO

Jurnalul Oficial al Uniunii Europene

C 104/10


Evidența numirilor efectuate de Consiliu

Ianuarie, februarie și martie 2010 (domeniul social)

2010/C 104/04

Comitetul

Sfârșitul mandatului

Publicarea în JO

Persoana înlocuită

Demisie/Numire

Membru/Supleant

Categoria

Țara

Persoana numită

Apartenența

Data deciziei Consiliului

Comitetul consultativ pentru securitatea socială a lucrătorilor migranți

29.3.2011

C 83, 7.4.2009

Dna Chryso ORPHANOU

Demisie

Supleant

Guvern

Cipru

Dna Sylia KYRMITSI

Ministerul Muncii și Asigurărilor Sociale

18.1.2010

Comitetul consultativ pentru libera circulație a lucrătorilor

24.9.2010

C 253, 4.10.2008

Dl Michal GAWRYSZCZAK

Demisie

Membru

Patronate

Polonia

Dna Magdalena KOSTULSKA

Confédération Polonaise d'Employeurs

16.2.2010

Comitetul consultativ pentru libera circulație a lucrătorilor

24.9.2010

C 253, 4.10.2008

Dl Raúl RODRIGUEZ PORRAS

Demisie

Membru

Guvern

Spania

Dna Paloma MARTINEZ GAMO

Ministerio de Trabajo e Inmigración

8.3.2010

Consiliul de conducere al Fundației Europene pentru Îmbunătățirea Condițiilor de Viață și de Muncă

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Dna Nathalie CHADEYRON

Demisie

Membru

Patronate

Franța

Dl Emmanuel JAHAN

Air France

18.1.2010

Consiliul de conducere al Fundației Europene pentru Îmbunătățirea Condițiilor de Viață și de Muncă

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Dl Juan Pablo PARRA GUTIÉRREZ

Demisie

Membru

Guvern

Spania

Dna María de MINGO CORRAL

Ministerio de Trabajo e Inmigración

16.2.2010

Consiliul de conducere al Fundației Europene pentru Îmbunătățirea Condițiilor de Viață și de Muncă

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Dl Heitor SALGUEIRO

Demisie

Membru

Patronate

Portugalia

Dl Antonio VERGUEIRO

CIP – Confederația industriei portugheze

16.2.2010

Consiliul de conducere al Fundației Europene pentru Îmbunătățirea Condițiilor de Viață și de Muncă

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Dl Lazar LAZAROV

Demisie

Membru

Guvern

Bulgaria

Dna Hristina MITREVA

Ministerul Muncii și Politicii Sociale

22.2.2010

Consiliul de conducere al Fundației Europene pentru Îmbunătățirea Condițiilor de Viață și de Muncă

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Dna Malgorzata RUSEWICZ

Demisie

Membru

Patronate

Polonia

Dl Piotr SARNECKI

Departamentul Afaceri Sociale, PKPP Llewiatan

8.3.2010

Consiliul de conducere al Agenției Europene pentru Sănătate și Securitate în Muncă

7.11.2010

C 271, 14.11.2007

Dl Marios KOURTELLIS

Demisie

Supleant

Guvern

Cipru

Dl Anastassios YIANNAKI

Departamentul Inspecția Muncii

8.3.2010

Consiliul de conducere al Agenției Europene pentru Sănătate și Securitate în Muncă

7.11.2010

C 271, 14.11.2007

Dna Elizabeth HODKINSON

Demisie

Membru

Guvern

Regatul Unit

Dl Clive FLEMING

Director pentru Sănătate și Securitate

22.3.2010

Consiliul de administrație al Institutului European pentru Egalitatea de Șanse între Femei și Bărbați

31.5.2010

C 128, 9.6.2007

Dna Frédérique FASTRE

Demisie

Supleant

Guvern

Belgia

Dna Annemie PERNOT

Représentation Permanente de la Belgique auprès de l'UE

8.3.2010