Publications Office of the EU
Rumunia-Timișoara: Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody - Przetargi UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumunia-Timișoara: Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

  • Opublikowano
    28/12/2022
  • Termin
    17/02/2023
  • Otwarcie ofert
    17/02/2023
  • Odaítélve
    18/05/2023
  • Mai nap
    01/09/2026
Status
Udzielono
Rodzaj zamówienia
Works
Przedłużona procedura
No
Nabywca
AQUATIM S.A. Timisoara
Miejsce realizacji
NUTS code: RO424 Timiş
Lokalizacja nabywcy
NUTS code: RO424 Timiş
Gazdasági ágazat (fő CPV)
45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
Całkowita szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT)
34,758,942.03 RON
Całkowita ostateczna wartość zamówienia (bez VAT)
32,107,825.98 RON
Numer referencyjny oferty
DA 3041480/2022/04RFE
Opis

Obiectul contractului il constituie executia retelelor noi de apa si retelelor noi de apa uzata din Uivar, Pustinis, Rauti, Sanmartinu Maghiar, Otelec, Barateaz, Hodoni, Satchinez, dupa cum urmeaza:
- Otelec
• execuţie reţele noi:
o conducta de transport in lungime cumulată de L=6961 m;
- Satchinez
• execuţie reţele noi:
o conducta de transport la GA Barateaz in lungime cumulată de L=6107 m;
o conducta de transport la GA Hodoni in lungime cumulată de L=6619 m;
o conducte alimentare cu apă in Satchinez in lungime cumulată de L=1227 m,
o conducte alimentare cu apă in Barateaz in lungime cumulată de L=300 m;
o gospodărie de apă Barateaz cu: rezervor suprateran de 200 mc, staţie de pompare în reţea, staţie de clorinare;
• Execuţie reţele noi de canalizare:
o Conducte canalizare in Satchinez in lungime cumulată de L=18886 m;
o Staţii de pompare ape uzate - 10 bucăţi
o Conductă refulare L=10274 m.
- Uivar
• execuţie reţele noi:
o conducta de transport la GA Rauti in lungime cumulată de L=2934 m;
o conducta de transport la GA Pustinis in lungime cumulată de L=5659 m;
o conducta de transport la GA Sanmartinu Maghiar in lungime cumulată de L=3789 m;
Contractul include:
a) Activitatile de proiectare pentru devierea/protejarea retelelor utilitare intâlnite pe traseul retelelor de apa/apa uzata, care vor fi cotate de ofertanți conform Capitolul 3 CS-Preambul, Liste, Fise tehnice, PREAMBUL CL28. Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea Proiectului Tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor necesare.
b) Lucrari de constructie
c) Alimentare cu energie electrica a obiectivelor
d) Testare si punere in functiune
e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie).
Contractul ramane valabil pana la indeplinirea tuturor obligatiilor de catre parti.
Contractul se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 24 de luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.
Termenul limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 21 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Termenul pana la care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari: a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Sposób składania ofert
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału muszą być złożone na adres:
Oficjalna nazwa: AQUATIM S.A. Timisoara
Krajowy numer ewidencyjny: RO 3041480
Adres pocztowy: Strada: Gheorghe Lazar, nr. 11A
Miejscowość: Timisoara
Kod NUTS: RO424
Kod pocztowy: 300081
Kraj: ROU
Osoba wyznaczona do kontaktów: Aquatim Birou Licitații
Główny adres: www.aquatim.ro
Oferty można składać
Submission for all lots
Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DPS)
Brak
Warunki otwarcia ofert (data)
17/02/2023 15:00
Place of performance
Kryterium udzielenia zamówienia
The most economic tender
Szacunkowa wartość
34,758,942.03 RON
Ostateczna wartość zakontraktowana
32,107,825.98 RON
Udzielenie zamówienia
Oficjalna nazwa: TUBULAR TEHNO SISTEM
Adres pocztowy: Strada Carpin Dan, martir, Nr. 4
Miejscowość: Timisoara
Kod pocztowy: 300289
Kraj: ROU

Oficjalna nazwa: TERMOPRO EDIL SRL
Adres pocztowy: Strada Roman Alexandru, Nr. 2/C
Miejscowość: Oradea
Kod pocztowy: 410222
Kraj: ROU
Informacje wstępne
Zamówienie
Udzielenie
Footnote - legal notice

Treść tej strony ma wyłącznie charakter usługi dodatkowej i nie wywołuje skutków prawnych. Unijne instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za tę treść. Oficjalne wersje odpowiednich ogłoszeń o zamówieniu to wersje opublikowane w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej i dostępne w serwisie TED. Do oficjalnych wersji ogłoszeń prowadzą linki opublikowane na tej stronie. Więcej na ten temat można znaleźć w informacji o wytłumaczalności i odpowiedzialności w kontekście zamówień publicznych.