Publications Office of the EU
Opracowanie symulacji szkolenia VR do przygotowania żołnierzy (VR-TrainSim) - Przetargi UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ta strona zawiera treści generowane automatycznie w celu poprawy znajdowalności i dostępności

- oznacza, że kody CPV wywodzą się z tekstu procedury

- oznacza, że tekst został przetłumaczony automatycznie na język strony

Opracowanie symulacji szkolenia VR do przygotowania żołnierzy (VR-TrainSim)

  • Opublikowano
    26/08/2025
  • Termin
    23/09/2025
  • Odaítélve
    16/01/2026
  • Mai nap
    01/09/2026
Status
Udzielono
Rodzaj zamówienia
Services
Przedłużona procedura
No
Nabywca
Universität der Bundeswehr München (UniBw M)
Miejsce realizacji
NUTS code: Wiele miejsc realizacji
Lokalizacja nabywcy
NUTS code: DE21H München, Landkreis
Gazdasági ágazat (fő CPV)
73100000 Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
Całkowita szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT)
Brak
Całkowita ostateczna wartość zamówienia (bez VAT)
297,000.00 EUR
Numer referencyjny oferty
UniBw M dtec.bw - PT629
Opis

Uniwersytet Bundeswehry w Monachium (UniBw M) został założony w 1973 roku z inicjatywy ówczesnego federalnego ministra obrony, Helmuta Schmidta, pod nazwą "Uniwersytet Bundeswehry w Monachium". Jest to jeden z dwóch uniwersytetów, które Bundeswehra musi szkolić swoich aplikantów i młodych oficerów. Uczelnia jest częścią cywilnego działu organizacyjnego Personel i jest przydzielona do Federalnego Ministerstwa Obrony. W dniu 11 sierpnia 2020 r. UniBw M założył nowe „Centrum Cyfryzacji i Badań Technologicznych Bundeswehry” (dtec.bw). dtec.bw jest częścią planu naprawy gospodarczej rządu federalnego mającego na celu przezwyciężenie kryzysu związanego z COVID-19 i zostanie wyposażony w fundusze badawcze z planu naprawy gospodarczej za pośrednictwem Federalnego Ministerstwa Obrony (BMVg). Projekt SHL jest finansowany przez dtec.bw. dtec.bw jest finansowany przez Unię Europejską - NextGenerationEU. Projekt badawczy "Smart Health Lab (SHL)" ma na celu innowacyjne nowatorskie badania w zakresie technologii medycznej, technologii czujników, nauki o danych, a także podstawowe badania nad mechanizmami medycznymi i psychologicznymi oraz badania aplikacyjne nad skutecznością inteligentnych technologii medycznych. Obecnie uwaga skupia się w szczególności na badaniach w sektorze wojskowym: cyfryzacja Bundeswehry, szkolenia i dalsze kształcenie, przygotowanie do rozmieszczenia i zapobieganie zaburzeniom psychicznym. Uzyskane spostrzeżenia można przenieść do cywilnego kontekstu stosowania, a tym samym promować współpracę cywilno-wojskową. Poprzednie projekty, które były realizowane w ramach projektu dtec.bw, koncentrowały się na stresie podczas początkowych operacji opieki medycznej dla rannych żołnierzy i zintegrowały symulację pacjenta. Tak więc Poważne Gry obejmowały bardzo skoncentrowany obszar, w którym te Poważne Gry mogły wyraźnie wykazać swoją wartość dodaną. UniBw M zamierza teraz opracować wciągającą, adaptacyjną symulację treningu VR, aby przygotować żołnierzy do bardziej ogólnych scenariuszy rozmieszczenia w warunkach stresowych. Symulacja treningowa VR skierowana jest do wojskowych instytucji szkoleniowych lub badawczych, ze szczególnym uwzględnieniem systemów treningowych dostosowanych do warunków stresowych z żołnierzami grupy docelowej Bundeswehry. Celem symulacji treningowej VR jest osiągnięcie realistycznego przygotowania do użytkowania i doświadczenia stresu w chronionym otoczeniu poprzez doświadczanie pewnych sytuacji treningowych. Celem gracza jest pozostanie niewykrytym i żywym przez pewien czas pomimo rosnących wyzwań w grze (skalowalne stresory).

Sposób składania ofert
Drogą elektroniczną:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YVC57KP
Oferty można składać
Składanie dokumentów drogą elektroniczną: wymagane
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YVC57KP
Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DPS)
Brak
Warunki otwarcia ofert (data)
Brak
Kryterium udzielenia zamówienia
Preis
Szacunkowa wartość
Brak
Ostateczna wartość zakontraktowana
297,000.00 EUR
Udzielenie zamówienia
Oficjalna nazwa: weltenbauer. Software Entwicklung GmbH
Adres pocztowy:
Miejscowość: Wiesbaden
Kod pocztowy: 65189
Kraj:
Informacje wstępne
Zamówienie
Udzielenie
Footnote - legal notice

Treść tej strony ma wyłącznie charakter usługi dodatkowej i nie wywołuje skutków prawnych. Unijne instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za tę treść. Oficjalne wersje odpowiednich ogłoszeń o zamówieniu to wersje opublikowane w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej i dostępne w serwisie TED. Do oficjalnych wersji ogłoszeń prowadzą linki opublikowane na tej stronie. Więcej na ten temat można znaleźć w informacji o wytłumaczalności i odpowiedzialności w kontekście zamówień publicznych.