Publications Office of the EU
Republika Czeska-České Budějovice: Roboty budowlane - Przetargi UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Republika Czeska-České Budějovice: Roboty budowlane

  • Odaítélve
    26/05/2014
  • Mai nap
    03/09/2026
Status
Udzielono
Rodzaj zamówienia
Works
Przedłużona procedura
No
Nabywca
Brak
Miejsce realizacji
NUTS code: CZ031 Jihočeský kraj
Lokalizacja nabywcy
NUTS code: Brak
Gazdasági ágazat (fő CPV)
45000000 Roboty budowlane
Całkowita szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT)
85,809.00
Całkowita ostateczna wartość zamówienia (bez VAT)
85,809.00 CZK
Numer referencyjny oferty
199014
Opis

V rámci realizace zakázky vyvstala potřeba dodatečných stavebních prací, které nebyly obsaženy v původních zadávacích podmínkách, jejichž potřeba vznikla v důsledku objektivně nepředvídaných okolností a tyto dodatečné stavební práce jsou nezbytné k možnosti provedení původních stavebních prací. Dle projektové dokumentace pro provádění stavby (DPS) má být v rámci objektu A obnovena funkce světlíků, které původně sloužily pro prosvětlení objektu dle původní dokumentace z roku 1966. Následnou rekonstrukcí střechy objektu A došlo k překrytí sklobetonových střešních světlíků dřevěnou nosnou konstrukcí a v celé ploše byla položena nová tepelná izolace a střešní fólie. Stavebně technickým průzkumem (STP) se prokazují možné technické problémy při rekonstrukci. V tomto případě byl proveden odpovídající rozsah STP pro zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby. Při stavu funkčních zakrytých konstrukcí střechy objektu nebylo možné provést přesné zaměření konstrukcí nově navržených. Pro zaměření nové konstrukce světlíku by bylo nutné rozkrýt kompletní skladby střešního pláště (vyřezání střešní fólie, rozebrání tepelné izolace, rozebrání dřevěné nosné konstrukce a vybourání původních sklobetonových konstrukcí) a prostor světlíků kompletně obnažit, čímž by došlo k zatékání do užívaného objektu od doby zpracování STP do doby realizace stavby.V rámci realizace v objektu A v průběhu 03/2014, bylo při provádění bouracích prací (bourání skleněných výplní a odstranění střešního pláště) zjištěno, že střešní světlík v pavilonu A není pravoúhlý. Tuto skutečnost potvrdilo geodetické zaměření odkrytých konstrukcí při realizaci přípravných prací pro provedení nových pásových ocelových světlíků. Tento fakt má dopad do návrhu, zpracování a dodávky nových konstrukcí světlíků. Původní monolitická konstrukce světlíků byla v době zpracování DPS zakryta souvrstvím rekonstruované střechy a nebylo tedy možně ji přesně zaměřit, v čemž spatřuje investor objektivní nepředvídatelnost. Zpracovatel DPS tak vycházel z původní dokumentace z roku 1966, která dokládá, že původní světlíky měly být provedeny jednoznačně jako pravoúhlé. Doplnění stavebních prací ve zmíněném rozsahu v TLZ č. 6 je zcela nezbytné pro dokončení stavby.

Sposób składania ofert
Brak
Oferty można składać
Not applicable
Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DPS)
Brak
Warunki otwarcia ofert (data)
Brak
Place of performance
Kryterium udzielenia zamówienia
Lowest price
Szacunkowa wartość
85,809.00
Ostateczna wartość zakontraktowana
85,809.00 CZK
Udzielenie zamówienia
Oficjalna nazwa: OHL ŽS, a.s.
Adres pocztowy: Burešova 938/17
Miejscowość: Brno
Kod pocztowy: 602 00
Kraj: CZE
Informacje wstępne
Zamówienie
Udzielenie
Footnote - legal notice

Treść tej strony ma wyłącznie charakter usługi dodatkowej i nie wywołuje skutków prawnych. Unijne instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za tę treść. Oficjalne wersje odpowiednich ogłoszeń o zamówieniu to wersje opublikowane w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej i dostępne w serwisie TED. Do oficjalnych wersji ogłoszeń prowadzą linki opublikowane na tej stronie. Więcej na ten temat można znaleźć w informacji o wytłumaczalności i odpowiedzialności w kontekście zamówień publicznych.