Publications Office of the EU
Servicii de exploatare forestiera si transport la ocoalele silvice : Tg.Mures, Gurghiu, Fâncel, Răstolița, Lunca Bradului, Sovata, Târnăveni, Sighișoara din cadrul DS. Mures - Przetargi UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Servicii de exploatare forestiera si transport la ocoalele silvice : Tg.Mures, Gurghiu, Fâncel, Răstolița, Lunca Bradului, Sovata, Târnăveni, Sighișoara din cadrul DS. Mures

  • Opublikowano
    13/03/2025
  • Termin
    31/03/2025
  • Otwarcie ofert
    31/03/2025
  • Odaítélve
    02/06/2025
  • Mai nap
    02/09/2026
Status
Udzielono
Rodzaj zamówienia
Services
Przedłużona procedura
No
Nabywca
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA prin DIRECTIA SILVICA MURES
Miejsce realizacji
NUTS code: Wiele miejsc realizacji
Lokalizacja nabywcy
NUTS code: RO125 Mureş
Gazdasági ágazat (fő CPV)
77211100 Usługi cięcia drewna
Całkowita szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT)
11,587,447.84 RON
Całkowita ostateczna wartość zamówienia (bez VAT)
3,613,409.80 RON
Szczegóły zamieszczono przy każdej części zamówienia
Liczba części zamówienia
132
Numer referencyjny oferty
159012020252711
Opis

Operatorii economici vor putea solicita clarificări cu 18 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare. Listele cu cantitatile de servicii ce trebuie prestate sunt atasate caietului de sarcini pentru fiecare lot in parte. Operatiunile constau in : - doborât, secţionat, adunat, scos apropiat în platforma primară; - curațirea parchetelor, conform Instrucțiunilor aprobate prin OMMP nr. 1540/2011 cu modificarile și completările ulterioare; - sortarea masei lemnoase în platforma primară în lemn de lucru și lemn de foc și/sau sortimente industriale, cât și secționarea și pregatirea acesteia pentru încărcat. -dacă proiectul tehnologic prevede și transportul auto al masei lemnoase în depozit, acesta se va face pe baza tarifului aferent operatiunii de transport pentru sortimentele și cantitățile stabilite de beneficiar in capitolul E din proiectul tehnic de exploatare(PTE) - alte operatiuni conform PTE Exploatarea masei lemnoase se efectuează de către operatori economici atestați pentru exploatări forestiere, precum și de către persoanele fizice în condițiile prevăzute la art. 101 alin. (4), lit.a din Legea nr. 331/2024, republicată, cu modificările ulterioare. Exploatarea masei lemnoase se efectuează în baza autorizației de exploatare cu încadrarea în durata maximă de exploatare a masei lemnoase care este prevăzută în anexa nr. 2 din OM 1540/2011. Autorizarea la exploatare a partizilor se va face în funcție de stadiul noilor proceduri legale de avizare de către APM a amenajamentelor silvice.

Sposób składania ofert
Drogą elektroniczną:
https://www.e-licitatie.ro
Oferty można składać
Składanie dokumentów drogą elektroniczną: wymagane
https://www.e-licitatie.ro
Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DPS)
Brak
Warunki otwarcia ofert (data)
31/03/2025 14:00
Place of performance
Informacje wstępne
Zamówienie
Udzielenie
Footnote - legal notice

Treść tej strony ma wyłącznie charakter usługi dodatkowej i nie wywołuje skutków prawnych. Unijne instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za tę treść. Oficjalne wersje odpowiednich ogłoszeń o zamówieniu to wersje opublikowane w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej i dostępne w serwisie TED. Do oficjalnych wersji ogłoszeń prowadzą linki opublikowane na tej stronie. Więcej na ten temat można znaleźć w informacji o wytłumaczalności i odpowiedzialności w kontekście zamówień publicznych.