Publications Office of the EU
Micro CT skanner til Dansk Center for Partikel Terapi - Przetargi UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Micro CT skanner til Dansk Center for Partikel Terapi

  • Odaítélve
    10/03/2025
  • Mai nap
    03/09/2026
Status
Udzielono
Rodzaj zamówienia
Supplies
Przedłużona procedura
No
Nabywca
Region Midtjylland
Miejsce realizacji
NUTS code: Wiele miejsc realizacji
Lokalizacja nabywcy
NUTS code: DK042 Østjylland
Gazdasági ágazat (fő CPV)
33115100 Skanery do tomografii komputerowej
Całkowita szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT)
Brak
Całkowita ostateczna wartość zamówienia (bez VAT)
404,300.00 EUR
Numer referencyjny oferty
1-23-4-72-49-24
Opis

Dansk Center for Partikelterapi (DCPT), Region Midtjylland, skal købe en mikro-CT-scanner til in-vivo og ex-vivo billeddannelse af smådyr. Det skal være et selvstændigt system med en rumlig opløsning på 65 µm eller bedre. Det skal være i stand til at udføre dual energi scanning for bedre beregninger af proton stop effekt. Vi har også fokus på billedhastighed, og derfor skal det være muligt at scanne flere mus i en session. Det er forudsat, at billedbehandlings faciliteterne vil blive udvidet i fremtiden, og det er et krav, at det er muligt at opgradere systemet på et senere tidspunkt. Her fokuserer vi både på at opgradere microCT-specifikationerne, f.eks. billeddannelse med højere opløsning, og udvidelse med multimodal billeddannelse, f.eks. SPECT, PET, optisk billeddannelse. For de multimodale opgraderinger er det afgørende, at de kommer som et integreret system, således at de forskellige modaliteter kan scannes i en enkelt scanning session, uden at man manuelt skal overføre dyret mellem enheder.

Sposób składania ofert
Brak
Oferty można składać
Brak
Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DPS)
Brak
Warunki otwarcia ofert (data)
Brak
Place of performance
Kryterium udzielenia zamówienia
Pris
Szacunkowa wartość
Brak
Ostateczna wartość zakontraktowana
404,300.00 EUR
Udzielenie zamówienia
Oficjalna nazwa: Milabs B.V.
Adres pocztowy:
Miejscowość: Houten
Kod pocztowy: 3991 CD
Kraj:
Informacje wstępne
Zamówienie
Udzielenie
Footnote - legal notice

Treść tej strony ma wyłącznie charakter usługi dodatkowej i nie wywołuje skutków prawnych. Unijne instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za tę treść. Oficjalne wersje odpowiednich ogłoszeń o zamówieniu to wersje opublikowane w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej i dostępne w serwisie TED. Do oficjalnych wersji ogłoszeń prowadzą linki opublikowane na tej stronie. Więcej na ten temat można znaleźć w informacji o wytłumaczalności i odpowiedzialności w kontekście zamówień publicznych.