Publications Office of the EU
Grecja-Nea Moydania: Roboty w zakresie budowy dróg - Przetargi UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Grecja-Nea Moydania: Roboty w zakresie budowy dróg

  • Opublikowano
    15/11/2017
  • Termin
    15/12/2017
  • Otwarcie ofert
    20/12/2017
  • Odaítélve
    17/07/2018
  • Mai nap
    01/09/2026
Status
Udzielono
Rodzaj zamówienia
Works
Przedłużona procedura
No
Nabywca
Δήμος Νέας Προποντίδας
Miejsce realizacji
NUTS code: EL527 Χαλκιδική
Lokalizacja nabywcy
NUTS code: Brak
Gazdasági ágazat (fő CPV)
45233120 Roboty w zakresie budowy dróg
Całkowita szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT)
9,274,193.55 EUR
Całkowita ostateczna wartość zamówienia (bez VAT)
Brak
Numer referencyjny oferty
Brak
Opis

Το υπό δημοπράτηση έργο, περιλαμβάνει βασικά τα εξής:
α) την ασφαλτόστρωση υφιστάμενων δημοτικών οδών, εντός των οικισμών, οι οποίες σύμφωνα με τις Οδηγίες Μελετών Οδικών Έργων - Λειτουργική Κατάταξη Οδικού Δικτύου (Ο.Μ.Ο.Ε. - Λ.Κ.Ο.Δ.) κατατάσσεται στην κατηγορία ΔV. Βασική αρχή του σχεδιασμού, αποτελεί η διατήρηση της υφιστάμενης γεωμετρίας της χάραξης, δηλαδή η όσο το δυνατόν τήρηση υφιστάμενων χαράξεων και δεσμεύσεων από ιδιοκτησίες, με στόχο τον περιορισμό του κόστους κατασκευής. Η χάραξη ακολουθεί —ανά περίπτωση— τις υφιστάμενες οδούς εντός των οικισμών, σε όλο το μήκος τους, τόσο οριζοντιογραφικά όσο και μηκοτομικά, προσαρμοζόμενη στο υφιστάμενο ανάγλυφο και βελτιώνοντάς το, όπου είναι δυνατόν, ώστε να βελτιωθούν οι συνθήκες κυκλοφορίας και να περιοριστούν οι απαιτήσεις χωματουργικών εργασιών. Η τυπική διατομή, η οποία εφαρμόζεται —ώστε να πληρούνται οι παραπάνω απαιτήσεις— προσομοιάζει τη διατομή ε2 των Ο.Μ.Ο.Ε.. Η ταχύτητα μελέτης είναι 50Km/h και το όριο ταχύτητας κυμαίνεται από 20Km/h έως 50Km/h, ανάλογα με τις τιμές που λαμβάνουν οι οριζοντιογραφικές και μηκοτομηκές καμπύλες της οδού. Καθώς, οι υπό μελέτη οδοί εντός των οικισμών, θα χρησιμοποιούνται κυρίως, για τη διέλευση οχημάτων, προτείνεται —εν γένει— η διατήρηση της σκάφης των υφιστάμενων οδών σε όλο το μήκος τους και κατόπιν, η έναρξη εργασιών φρεζαρίσματος και επίστρωσης των ασφαλτικών στρώσεων. Υλικά οδοστρωσίας θα τοποθετούνται ανά περίπτωση και μόνον τοπικά, σε θέσεις όπου αυτό κρίνεται απαραίτητο, για τη βελτίωση της φέρουσας ικανότητας της οδού. Οι ανάγκες υλικών οδοστρωσίας και ασφαλτικών, θα καλυφθούν από νόμιμα λατομεία. Το σύνολο των προτεινόμενων υλικών - εργασιών, θα καλύπτει πλήρως τις απαιτήσεις των Ελληνικών Τεχνικών Προδιαγραφών (Ε.ΤΕ.Π.), (ΦΕΚ Β’ 2221/30.7.2012)·
β) τη διαμόρφωση των οδών Θεσσαλονίκης και Παναγίας Κορυφινής, εντός του οικισμού των Ν. Μουδανιών, με την εκατέρωθεν κατασκευή πεζοδρομίων, την τοποθέτηση ιστών φωτισμού και την τοπική διαμόρφωση χώρων πρασίνου·
γ) τη διαμόρφωση 5 κοινόχρηστων χώρων (πλατείες), στον οικισμό των Ν. Μουδανιών (έναντι Ι.Ν Παναγίας Κορυφινής, περιοχή Κ.Τ.Ε.Λ., περιοχή νηπιαγωγείου Ελαιώνα (2 θέσεις), περιοχή μουσείου αλιευτικών σκαφών)·
δ) τη διαμόρφωση κεντρικών οδών, εντός των οικισμών της Δ.Ε Μουδανιών, με την κατασκευή πεζοδρομίων και την τοποθέτηση φωτιστικών ιστών·
ε) την κατασκευή έργων αποχέτευσης των ομβρίων υδάτων (τεχνικά, φρεάτια κ.λπ.), σε διάφορους οικισμούς της Δ.Ε Μουδανιών (Ν. Μουδανιά, Πορταριά, Διονυσίου, Φλογητά)·
στ) την αντικατάσταση υφιστάμενου ανεπαρκούς τμήματος δικτύου αποχέτευσης, στον οικισμό Ν. Μουδανιών.

Sposób składania ofert
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału muszą być złożone na adres:
Oficjalna nazwa: Δήμος Νέας Προποντίδας
Adres pocztowy: Μεγάλου Αλεξάνδρου 26
Miejscowość: Νέα Μουδανιά
Kod pocztowy: 632 00
Kraj: GRC
Osoba wyznaczona do kontaktów: Δήμος Νέας Προποντίδας
Oferty można składać
Submission for all lots
Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DPS)
Ogłoszenie obejmuje zamówienie publiczne
Warunki otwarcia ofert (data)
20/12/2017 10:00
Place of performance
Kryterium udzielenia zamówienia
Lowest price
Szacunkowa wartość
9,274,193.55 EUR
Ostateczna wartość zakontraktowana
Brak
Udzielenie zamówienia
Oficjalna nazwa: Κ/Ξ: Τεχνική Ανάπτυξη Α.Τ.Ε.Β.Ε. - Τάλως Α.Τ.Ε.
Adres pocztowy: Μπαστιά Κωστή 8
Miejscowość: Κοζάνη
Kod pocztowy: 501 32
Kraj: GRC
Informacje wstępne
Zamówienie
Udzielenie
Footnote - legal notice

Treść tej strony ma wyłącznie charakter usługi dodatkowej i nie wywołuje skutków prawnych. Unijne instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za tę treść. Oficjalne wersje odpowiednich ogłoszeń o zamówieniu to wersje opublikowane w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej i dostępne w serwisie TED. Do oficjalnych wersji ogłoszeń prowadzą linki opublikowane na tej stronie. Więcej na ten temat można znaleźć w informacji o wytłumaczalności i odpowiedzialności w kontekście zamówień publicznych.