Publications Office of the EU
Echipamente pentru Modernizare Infrastructură digitală - Data Center - (A1) în cadrul proiectului cu titlul: „Digitalizarea pentru viitorul educației și cercetării în Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați”, cod 2033414941 - EU-aanbestedingen
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Deze pagina bevat inhoud die automatisch wordt gegenereerd om de vindbaarheid en toegankelijkheid te verbeteren

- staat bij CPV-codes die zijn afgeleid uit de tekst van de procedure

Echipamente pentru Modernizare Infrastructură digitală - Data Center - (A1) în cadrul proiectului cu titlul: „Digitalizarea pentru viitorul educației și cercetării în Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați”, cod 2033414941

  • Gunning
    12/12/2023
  • Vandaag
    31/08/2026
Status
Gunning
Soort contract
Supplies
Verlenging voorzien
No
Koper
UNIVERSITATEA DUNAREA DE JOS
Plaats van uitvoering
NUTS code: Meerdere plaatsen van uitvoering
Locatie van de koper
NUTS code: RO224 Galaţi
Sector (CPV)
32422000 Netwerkcomponenten
Totale geraamde waarde van de opdracht (excl. Btw)
Niet beschikbaar
Totale definitieve waarde van de opdracht (excl. btw)
6,380,100.00 RON
Raadpleeg elk perceel voor details
Aantal percelen
2
Referentienummer inschrijving
3127522/2023/125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 134, 135, 136/2033414941
Beschrijving

Achizitia de „Echipamente pentru Modernizare Infrastructură digitală - Data Center - (A1) în cadrul proiectului cu titlul: „Digitalizarea pentru viitorul educației și cercetării în Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați”, cod 2033414941”, conform specificatiilor din caietul de sarcini. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor /candidaturilor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare: a 11 a zi înainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Finalizarea procedurii de atribuire prin încheierea contractului de achiziție publică este supusă următoarei condiții suspensive, ce va opera pentru o perioada de maxim 4 luni de la data limită a depunerii ofertei: Încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de obținerea finanțării în cadrul Proiectului Digitalizarea pentru viitorul educației și cercetării în Universitatea Dunărea de Jos din Galați”, cod 2033414941, semnarea contractului fiind posibilă doar în situația în care se respectă dispozițiile referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidența legislației privind finanțele publice, si cu respectarea dispozitiilor Hotararii nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achizitie publica/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificările şi completările ulterioare. În cazul în care, indiferent de motive, obținerea finanțării în cadrul Proiectului Digitalizarea pentru viitorul educației și cercetării în Universitatea Dunărea de Jos din Galați”, cod 2033414941 nu se realizează, autoritatea contractantă va aplica prevederile art. 212 alin. (1) lit. c) teza a II-a din Legea nr. 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică. Ofertanții din cadrul acestei proceduri înteleg că Autoritatea Contractantă și/sau ME nu pot fi considerați răspunzători pentru vreun prejudiciu în cazul anulării procedurii de atribuire, indiferent de natura acestuia și indiferent dacă Autoritatea Contractanta și/sau ME au fost notificați asupra existenței unui asemenea prejudiciu. Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă.

Inschrijvingsmethode
Niet beschikbaar
Inschrijven mogelijk
Niet beschikbaar
Informatie over een overheidsopdracht, raamovereenkomst of dynamisch aankoopsysteem (DPS)
Niet beschikbaar
Omstandigheden waarin inschrijvingen worden geopend (datum)
Niet beschikbaar
Plaats van uitvoering
Voorafgaande informatie
Opdracht
Gunning
Footnote - legal notice

De inhoud van deze pagina is louter bedoeld als extra service en is juridisch niet bindend. De instellingen van de Unie aanvaarden geen aansprakelijkheid voor de inhoud. Aankondigingen van aanbestedingen worden officieel bekendgemaakt in het Supplement op het Publicatieblad van de Europese Unie en zijn beschikbaar via TED. Die officiële versies zijn rechtstreeks toegankelijk via de links op deze pagina. Zie voor meer informatie de mededeling inzake verklaarbaarheid en aansprakelijkheid bij overheidsopdrachten.