Publications Office of the EU
Roemenië-Găești: Ziekenhuisbedden - EU-aanbestedingen
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Roemenië-Găești: Ziekenhuisbedden

  • Gepubliceerd
    29/08/2023
  • Uiterste termijn
    25/09/2023
  • Opening van de inschrijvingen
    25/09/2023
  • Vandaag
    01/09/2026
Status
Inschrijven afgesloten
Soort contract
Supplies
Verlenging voorzien
No
Koper
SPITALUL ORASENESC GAESTI
Plaats van uitvoering
NUTS code: RO313 Dâmboviţa
Locatie van de koper
NUTS code: RO313 Dâmboviţa
Sector (CPV)
33192120 Ziekenhuisbedden
Totale geraamde waarde van de opdracht (excl. Btw)
301,329.90 RON
Totale definitieve waarde van de opdracht (excl. btw)
Niet beschikbaar
Referentienummer inschrijving
6119/21.08.2023
Beschrijving

Contract de furnizare, instalare, punere in functiune si service in perioada de garantie in vederea achizitionarii de PATURI PENTRU PACIENT MECANICE MOBILE AUTOCLAVABILE, :
Procedura de atribuire a contractului de achiziție publică avand ca obiect”FURNIZARE PATURI PENTRU PACIENT MECANICE MOBILE AUTOCLAVABILE, FINANTATE DIN FONDURI EUROPANE NERAMBURSABILE – PROIECT – RENASTEREA SPITALULUI GAESTI” ,COD SMIS : 140641, este initiata sub incidenta unei clauze suspensive avand in vedere ca fondurile vor fi asigurate dupa aprobarea cererii de finantare a proiectului cu fonduri europene nerambursabile,Programul Operational Infrastructura Mare 2014-2020, AXA PRIORITARA 9 “Protejarea sănătății populației în contextul pandemiei cauzate de COVID-19,”,Obiectivul Specific 9.1. CONSOLIDAREA CAPACITATII DE GESTIONARE A CRIZEI SANTARE COVID-19”, in sensul ca incheierea contractului de achizitie publica este conditionata de alocarea fondurilor necesare cu aceasta destinatie din fondurile POIM, semnarea contractului facandu-se cu respectarea dispozitiilor referitoare la angajarea cheltuielor din bugetele care intra sub incidenta legislatiei privind finantele publice.Având în vedere dispozițiile Legii 98/2016 privind achizitiile publice și HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă precizează că va încheia contractul cu ofertantul declarat câștigător numai în măsura în care fondurile necesare achiziției vor fi asigurate prin alocarea creditelor bugetare cu aceasta destinatie. In cazul in care, indiferent de motive, creditele bugetare nu vor fi alocate, Autoritatea Contractanta, dupa primirea notificarii cu privire la neacordarea finantarii, isi rezerva dreptul de a anula procedura de atribuire, in conditiile in care nu exista o alta sursa de finantare in conformitate cu prevederile art.212 ali.(1) lit.C) teza 2 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, fiind imposibila incheierea contractului de achizitie publica.Ofertantii din cadrul acestei proceduri inteleg ca Autoritatea Contractanta nu poate fi considerata raspunzatoare pentru vreun prejudiciu in cazul anularii procedurii de atribuire, indiferent de natura acestuia si indiferent daca Autoritatea Contractanta a fost notificata asupra existentei unui asemenea prejudiciu. Ofertantii din cadrul acestei proceduri accepta utilizarea conditiilor speciale de mai sus/clauze suspensive, asumandu-si intreaga raspundere in raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi in Factori de evaluare sunt:
Perioada de garanţie completa : min 24 luni de la data punerii in functiune.
Termen de livrare maxim este de 60 zile calendaristice de la data semnarii contractului.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 11 zile, conform art. 160 din Legea 98 /2016. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare, in a 6-a zi inainte de
termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, conform art. 161 din Legea 98 /2016.

Inschrijvingsmethode
Inschrijvingen of aanvragen tot deelneming moeten worden ingediend bij:
Officiële naam: SPITALUL ORASENESC GAESTI
Nationaal registratienummer: 4279766
Postadres: Strada: 13 DECEMBRIE, nr. 170
Stad: Gaesti
NUTS-code: RO313
Postcode: 135200
Land: ROU
Contactpersoon: MARIANA GHENU
Hoofdadres: http://www.spitalgaesti.ro
Inschrijven mogelijk
Submission for all lots
Informatie over een overheidsopdracht, raamovereenkomst of dynamisch aankoopsysteem (DPS)
Niet beschikbaar
Omstandigheden waarin inschrijvingen worden geopend (datum)
25/09/2023 15:00
Plaats van uitvoering
Gunningsmethode
The most economic tender
Geraamde waarde
301,329.90 RON
Definitieve waarde van de opdracht
Niet beschikbaar
Gunning van het contract
Niet beschikbaar
Voorafgaande informatie
Opdracht
Gunning
Footnote - legal notice

De inhoud van deze pagina is louter bedoeld als extra service en is juridisch niet bindend. De instellingen van de Unie aanvaarden geen aansprakelijkheid voor de inhoud. Aankondigingen van aanbestedingen worden officieel bekendgemaakt in het Supplement op het Publicatieblad van de Europese Unie en zijn beschikbaar via TED. Die officiële versies zijn rechtstreeks toegankelijk via de links op deze pagina. Zie voor meer informatie de mededeling inzake verklaarbaarheid en aansprakelijkheid bij overheidsopdrachten.