Publications Office of the EU
l-Irlanda-Cork: Xogħol tal-kostruzzjoni tal-bini trelatat mas-serħan, sports, kultura, lukandi u resturanti - Offerti tal-UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

l-Irlanda-Cork: Xogħol tal-kostruzzjoni tal-bini trelatat mas-serħan, sports, kultura, lukandi u resturanti

  • Ippubblikat
    14/01/2014
  • Skadenza
    11/02/2014
  • Illum
    01/09/2026
Status
Sottomissjoni magħluqa
Tip ta’ kuntratt
Works
Suġġett għat-Tiġdid
No
Xerrej
Cork City Council
Post tal-prestazzjoni
NUTS code: IE Éire/Ireland
Post tax-xerrej
NUTS code: Mhux disponibbli
Settur tan-negozju (CPV ewlieni)
45212000 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-bini trelatat mas-serħan, sports, kultura, lukandi u resturanti
Stima tal-valur totali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
10,000,000.00 EUR
Valur totali finali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
Mhux disponibbli
Numru ta’ referenza tal-offerta
N/A
Deskrizzjoni

The development of a mutlifunctional Event Centre in Cork City, Ireland with a capacity of approximately 6,000 persons. The development of a multifunctional venue of this scale has been an objective of Cork City Council (the “Council”) since the 1990's.
The existence of market failure has meant that without some level of public funding or subvention, potential investors would not proceed with the development of such a venue.In recognition of this the Irish Government has made up to EUR 10 million available as part of the public sector support for this project and the Council may make further funding available if necessary and where the public benefit outweighs the cost.
The Event Centre must be capable of accommodating a range of events including concerts, festivals, family entertainment, cultural, sport, exhibitions, conferences and trade shows.
On this basis, a PricewaterhouseCoopers led team has been appointed to run a competitive process for public funding to part fund the construction of a multifunctional large scale Event Centre in Cork City (the “Project”). The award of the Project is subject to the availability of sufficient funding to the Applicant to meet the Project's requirements. The Project's funding requirements will be determined during this public procurement competitive dialogue procedure.
A Competitive Dialogue procedure is being adopted in order to open a dialogue with suitable candidates to identify and define the means best suited to satisfying the Council's needs Fundamental to the granting of any funding is that a potential applicant can demonstrate that they have the capacity to deliver an operating multifunctional Event Centre within a prescribed timeframe and within the budget as outlined in their tender. Equally the capability to execute to the construction plans and deliver to the requirements will need to be clearly shown while also demonstrating the sustainability of the operation of the Event Centre over the long term.

Metodu ta' Sottomissjoni
Offerti jew talbiet għall-parteċipazzjoni jridu jiġu ppreżentati lil:
Isem uffiċjali: Cork City Council
Indirizz postali: Reception Desk, New Civic Offices, City Hall, Anglesea Street
Belt: Cork City
Pajjiż: IRL
Persuna ta' kuntatt: Reception Desk
Jistgħu jiġu sottomessi offerti
Submission for all lots
Informazzjoni dwar kuntratt pubbliku, ftehim ta' qafas jew sistema dinamika ta' xiri (DSX)
L-avviż jinvolvi kuntratt pubbliku
Kundizzjonijiet għall-ftuħ tal-offerti (data)
Mhux disponibbli
Post tal-prestazzjoni
Metodu tal-għoti
The most economic tender
Valur stmat
10,000,000.00 EUR
Valur kuntrattwali finali
Mhux disponibbli
Għoti tal-kuntratt
Mhux disponibbli
Informazzjoni minn qabel
Kuntratt
Għoti
Footnote - legal notice

Dan il-kontenut ippubblikat f’din il-paġna hu maħsub purament bħala servizz addizzjonali u m’għandu ebda effett legali. L-istituzzjonijiet tal-Unjoni ma jassumu ebda responsabbiltà għall-kontenut tiegħu. Il-verżjonijiet uffiċjali tal-avviżi rilevanti dwar l-offerti huma dawk ippubblikati fis-Suppliment tal-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea u disponibbli fit-TED. Dawk it-testi uffiċjali huma aċċessibbli direttament permezz tal-links inkorporati f’din il-paġna. Għal aktar informazzjoni jekk jogħġbok ara l-Avviż ta’ Spjegabbiltà u Responsabbiltà tal-Akkwist Pubbliku.