Publications Office of the EU
GR-Ateni: Xogħlijiet tal-prevenzjoni ta’ l-għarar - Offerti tal-UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Din il-paġna fiha kontenut iġġenerat awtomatikament biex itejjeb is-sejbien u l-aċċessibbiltà

- jindika l-kodiċijiet CPV miġbura mit-test tal-proċedura

GR-Ateni: Xogħlijiet tal-prevenzjoni ta’ l-għarar

  • Aġġudikat
    29/06/2012
  • Illum
    06/09/2026
Status
Aġġudikat
Tip ta’ kuntratt
Works
Suġġett għat-Tiġdid
No
Xerrej
Mhux disponibbli
Post tal-prestazzjoni
NUTS code: Post multiplu ta’ prestazzjoni
Post tax-xerrej
NUTS code: Mhux disponibbli
Settur tan-negozju (CPV ewlieni)
45246400 Xogħlijiet tal-prevenzjoni ta’ l-għarar
Stima tal-valur totali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
10,504,201.68
Valur totali finali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
5,845,850.68 EUR
Numru ta’ referenza tal-offerta
Mhux disponibbli
Deskrizzjoni

Τα έργα που περιλαμβάνονται στην παρούσα εργολαβία είναι αντιπλημμυρικά έργα και έργα ανάσχεσης της διάβρωσης των ορεινών λεκανών για την προστασία των συλλεκτήρων και του λιμναίου περιβάλλοντος (ξερολιθιές, αναβαθμοί, φυτοτεχνικά έργα, συρματόφραγματα, διαμορφώσεις κοίτης και λοιπές παρεμβάσεις) εκτείνονται ανατολικά και βορειοανατολικά της λίμνης Κάρλας και έχουν αφετηρία από τα νότια τον οικισμό της Κάτω Κερασιάς και πέρας στα βόρεια τον οικισμό της Ανάβρας. Οι κύριοι οικισμοί που περιλαμβάνονται στην έκταση των έργων είναι αυτοί της Κάτω Κερασιάς, του Καλαμακίου,της Ανάβρας καθώς και βορειοδυτικά οι οικισμοί του Πλατυκάμπου, της Γλαύκης και της Μέλισσας οι οποίοι ανήκουν στους Νομούς Μαγνησίας και Λαρίσης.
Τα παραπάνω έργα διακρίνονται σε δύο επιμέρους ομάδες.
Ομάδα Α: Πεδινά Αντιπλημμυρικά έργα.
Ομάδα Β: Ορεινά Αντιπλημμυρικά έργα.
Συνοπτικά για την ομάδα Α ισχύουν τα ακόλουθα.
Τα πεδινά αντιπλημμυρικά έργα αφορούν συγκεκριμένα:
1) Tην διευθέτηση του χειμάρρου Άμυρου.
2) Την διευθέτηση του ρέματος της Ανάβρας.
3) Τα έργα του ρέματος οικισμού Ανάβρας που διέρχεται μέσα από τον οικισμό της Ανάβρας αποτελούν τη συνέχεια των έργων διευθέτησης του χ. Άμυρου εκ των ανάντη.
4) Τα έργα διαμόρφωσης σταθερής διατομής κοίτης του ρέματος Καλαμακίου
5) Τα έργα διαμόρφωσης διατομής κοίτης στον Κερασιώτη περιλαμβάνουν έργα εντός κοίτης αλλά και τα απαραίτητα συνοδά αντιπλημμυρικά έργα εκτός κοίτης.
6) Την κατασκευή μικρών φραγμάτων υπερχείλισης στην αρδευτική διώρυγα 2Δ και στις αποχετευτικές τάφρους 6Τ και 7Τ
7) Ένα ρουφράκτη στη τάφρο 7Τ
Συνοπτικά για την ομάδα Β ισχύουν τα ακόλουθα.
Τα Ορεινά Αντιπλημμυρικά έργα αφορούν συγκεκριμένα:
Φυτοτεχνικά – αντιδιαβρωτικά έργα σε ορεινές περιοχές των Νομών Λαρίσης και Μαγνησίας που περιλαμβάνουν τα παρακάτω:
1) Πρόκειται για φυτοτεχνικά έργα και μέτρα διαχείρισης με σκοπό την ίδρυση φυτοκοινωνιών ώστε να προστατευθούν οι επιφάνειες αυτές και να ρυθμισθεί η δίαιτα των ρεμάτων και να αξιοποιηθούν τα ύδατα και ο χειμαρρικός χώρος τους.
2) Έργα αργολιθοδομής (μικρού ύψους πεζούλες), πρόκειται για κατασκευή μικρών λιθοφραγμάτων σε μικρές χαραδρώσεις για την αποτροπή της αξονικής διάβρωσης και τη συγκράτηση φερτών υλών.
3) Έργα αναβαθμών, είτε από σκυρόδεμα ως φράγματα βάρους ύψους 2 μέτρων, από σκυρόδεμα, είτε από συρματόπλεκτα κιβώτια με ξερολιθιές - λίθους (σαρζανέτ).

Metodu ta' Sottomissjoni
Mhux disponibbli
Jistgħu jiġu sottomessi offerti
Not applicable
Informazzjoni dwar kuntratt pubbliku, ftehim ta' qafas jew sistema dinamika ta' xiri (DSX)
Mhux disponibbli
Kundizzjonijiet għall-ftuħ tal-offerti (data)
Mhux disponibbli
Metodu tal-għoti
Lowest price
Valur stmat
10,504,201.68
Valur kuntrattwali finali
5,845,850.68 EUR
Għoti tal-kuntratt
Isem uffiċjali: Ηλιοχώρα ΑΕ
Indirizz postali: Μεσογείων 85
Belt: Αθήνα
Kodiċi postali: 115 26
Pajjiż: GRC
Informazzjoni minn qabel
Kuntratt
Għoti
Footnote - legal notice

Dan il-kontenut ippubblikat f’din il-paġna hu maħsub purament bħala servizz addizzjonali u m’għandu ebda effett legali. L-istituzzjonijiet tal-Unjoni ma jassumu ebda responsabbiltà għall-kontenut tiegħu. Il-verżjonijiet uffiċjali tal-avviżi rilevanti dwar l-offerti huma dawk ippubblikati fis-Suppliment tal-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea u disponibbli fit-TED. Dawk it-testi uffiċjali huma aċċessibbli direttament permezz tal-links inkorporati f’din il-paġna. Għal aktar informazzjoni jekk jogħġbok ara l-Avviż ta’ Spjegabbiltà u Responsabbiltà tal-Akkwist Pubbliku.