Publications Office of the EU
Ir-Renju Unit-Colchester: Servizzi tas-saħħa - Offerti tal-UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ir-Renju Unit-Colchester: Servizzi tas-saħħa

  • Aġġudikat
    03/08/2016
  • Illum
    06/09/2026
Status
Aġġudikat
Tip ta’ kuntratt
Services
Suġġett għat-Tiġdid
No
Xerrej
North East Essex Clinical Commissioning Group
Post tal-prestazzjoni
NUTS code: UKH3 Essex
Post tax-xerrej
NUTS code: Mhux disponibbli
Settur tan-negozju (CPV ewlieni)
85100000 Servizzi tas-saħħa
Stima tal-valur totali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
958,126.00
Valur totali finali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
Mhux disponibbli
Numru ta’ referenza tal-offerta
Mhux disponibbli
Deskrizzjoni

The 3 North Essex CCGs have experienced unprecedented levels of patients requiring to be placed in beds out of the area during the latter part of 2015/16. This increase in demand has emerged due to changes in clinical quality measures implemented by the current incumbent provider following a recent CQC inspection. Examples of recent changes include the cessation of utilising side rooms, moving to single sex wards and closing 12 beds in order to eliminate shared rooms.
There is a national shortage of adult mental health acute beds, both within the public and private sector. This has meant that patients are regularly being placed out of area and often far from their homes and their support networks.
South Essex Partnership University NHS Foundation Trust (SEPT) is the only local NHS provider that has confirmed that they have the ability to open a ward in order to aid the pressures on beds and that allows patients to remain within the Essex area, which can potentially have a substantial impact on patients' rehabilitation into a community setting as soon as possible.
The proposed short term contract will be awarded until 31.3.2017 and is for the provision of 10 additional mental health beds on a block basis with scope to commission up to a further 10 beds' additional resource on a non-contract activity basis.
The contract will also offer the opportunity to establish a strong working relationship between the incumbent provider and SEPT ahead of the proposed merger of these providers.

Metodu ta' Sottomissjoni
Mhux disponibbli
Jistgħu jiġu sottomessi offerti
Not applicable
Informazzjoni dwar kuntratt pubbliku, ftehim ta' qafas jew sistema dinamika ta' xiri (DSX)
Mhux disponibbli
Kundizzjonijiet għall-ftuħ tal-offerti (data)
Mhux disponibbli
Post tal-prestazzjoni
Metodu tal-għoti
Not specified
Valur stmat
958,126.00
Valur kuntrattwali finali
Mhux disponibbli
Għoti tal-kuntratt
Isem uffiċjali: South Essex Partnership University NHS Foundation Trust
Indirizz postali: The Lodge, The Chase
Belt: Wickford
Kodiċi postali: SS11 7XX
Pajjiż: GBR
Informazzjoni minn qabel
Kuntratt
Għoti
Footnote - legal notice

Dan il-kontenut ippubblikat f’din il-paġna hu maħsub purament bħala servizz addizzjonali u m’għandu ebda effett legali. L-istituzzjonijiet tal-Unjoni ma jassumu ebda responsabbiltà għall-kontenut tiegħu. Il-verżjonijiet uffiċjali tal-avviżi rilevanti dwar l-offerti huma dawk ippubblikati fis-Suppliment tal-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea u disponibbli fit-TED. Dawk it-testi uffiċjali huma aċċessibbli direttament permezz tal-links inkorporati f’din il-paġna. Għal aktar informazzjoni jekk jogħġbok ara l-Avviż ta’ Spjegabbiltà u Responsabbiltà tal-Akkwist Pubbliku.