Publications Office of the EU
Tender for Agreement regarding Application Development and Application Services for Lotto app - Offerti tal-UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tender for Agreement regarding Application Development and Application Services for Lotto app

  • Ippubblikat
    03/05/2024
  • Illum
    05/09/2026
Status
Ikkanċellat
Tip ta’ kuntratt
Services
Suġġett għat-Tiġdid
Yes
Xerrej
Danske Lotteri Spil A/S
Post tal-prestazzjoni
NUTS code: Post multiplu ta’ prestazzjoni
Post tax-xerrej
NUTS code: DK012 Københavns omegn
Settur tan-negozju (CPV ewlieni)
72000000 Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ
Stima tal-valur totali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
100,000,000.00 DKK
Valur totali finali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
Il-proċedura ngħalqet
Numru ta’ referenza tal-offerta
-
Deskrizzjoni

The contracting entity has conducted a tender with the following description: The contracting entity “Danske Lotteri Spil A/S” provides games within number games, scratch tickets and other e-instant games. The company is owned by Danske Spil A/S and are part of the Danske Spil group. 80% of the shares in Danske Spil A/S are held by the Danish government. The remaining 20% are held by two individual sports organisations (Danmarks Idrætsforbund and Danske Gymnastik- & Idrætsforeninger) who each own 10% of the shares. This tender concerns an agreement concerning Application Development and Application Services related to Lotto-app and Associated Services. It is the contracting entity’s overall ambition to have the best and most acknowledged app for lottery games in the industry. The Agreement covers the following main services: A) Application Development B) Application Services C) Services as per Order in the form of Strategic Advice Ad main service A) Application Development covers the development of a new app for the Customer's lottery games. The app shall be developed in accordance with the Customer's requirements, including specific requirements for design. The Supplier shall deliver a native app for Apple iOS and a native app for Google Android. The purpose of the Lotto-app is to cover the end-to-end user journeys related to the Customer's lottery game with the existing functions. The Lotto-app is used by approximately 480.000 users covering all ages (above 18 years), sex and parts of Denmark. As such, the users cover a broad demography with differing technological skills. The app shall integrate to the Customer's middlelayer API's and use the Customer's SDK's as described in the Agreement. Before delivery of the Lotto-app, the Supplier shall perform comprehensive and well-structured testing of the app to ensure high quality of the app, and compliance with the Agreement. Ad main service B) After delivery of the Lotto-app, cf. main service A), the Supplier shall deliver Application Services. Application Services covers support and maintenance. The Application Services shall be delivered from the acceptance date and untill termination of the Agreement. The Supplier's support service shall allow the Customer to contact competent support staff that can help the Customer in case of Incidents. The support function shall be available for requests during 8:-24:00 all days. Maintenance covers maintenence and continuing improvements to the app, including adaption to new versions of operations systems and third-party libraries. Maintenance shall be delivered by a fixed allocation team of 6 people, who shall deliver the maintenance services full time (approx. 37 hours a week) to the Customer and onsite from the Customer's premises at least 2 whole days a week. The maintenance services shall be delivered according to the Customer's SAFE coorperation method and the fixed allocation team shall participate as part of the Agile Release Train. Ad main service C) The Supplier shall deliver Services as per Order in the form of Strategic Advice. Strategic Advice covers advice related to UX, IT-strategy, commercial optimization, innovation and analyses (e.g. based on user tests or data from the app). *** In addition to Strategic Advice, the Customer shall be able to procure Subsequent Development, New Development and Additional Application Services as Services as per Order. However, these services are not to be considered as main services. In general, reference is made to the tender material for more information.

Metodu ta' Sottomissjoni
Elettronika permezz ta’:
https://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=401866&B=
Jistgħu jiġu sottomessi offerti
Sottomissjoni elettronika: meħtieġa
https://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=401866&B=
Informazzjoni dwar kuntratt pubbliku, ftehim ta' qafas jew sistema dinamika ta' xiri (DSX)
Mhux disponibbli
Kundizzjonijiet għall-ftuħ tal-offerti (data)
Mhux disponibbli
Xerrejja
Det Danske Klasselotteri A/S
Post tal-prestazzjoni
Kodiċi CPV

72000000 - Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ

72240000 - Servizzi ta' l-analiżi u l-programmizzar tas-sistema

72261000 - Servizzi ta' appoġġ għas-software

79400000 - Servizzi ta' l-amministrazzjoni tan-negozju u dawk relatati magħhom

72267000 - Servizzi ta' tiswija u manutenzjoni ta' softwer

72265000 - Servizzi tal-konfigurazzjoni tas-software

72263000 - Servizzi ta' l-implimentazzjoni tas-software

72232000 - Żvilupp ta' software għal-transazzjonijiet ta' l-ipproċessar u doganali

72230000 - Servizzi ta' l-iżvilupp ta' software magħmul apposta

72212900 - Servizzi varji ta' żvilupp ta'-softwer u sistemi tal-kompjuter

72253000 - Servizzi ta' għajnuna u ta' appoġġ

92350000 - Servizzi tal-logħob ta' l-ażżard u logħob simili

79300000 - Riċerka tas-suq u ekonomika; stħarriġ ta' l-opinjoni pubblika u statistika

72243000 - Servizzi tal-programizzar

72260000 - Servizzi relatati mas-software

72266000 - Servizzi ta' konsulenza dwar is-software

72262000 - Servizzi ta' l-iżvulupp tas-software

72210000 - Servizzi ta' programmizzar tal-pakkeġġi tal-prodotti tas-software

72268000 - Servizzi tal-forniment tas-software

72212000 - Servizzi ta' programmizzar u ta' l-applikazzjoni tas-software

72212100 - Servizzi ta' żvilupp ta' softwer speċifiku għall-industrija

72246000 - Servizzi ta' sistema ta' konsulenza

72254000 - Ittestjar ta' softwer

79410000 - Servizzi ta' konsulenza dwar in-negozju u l-amministrazzjoni

92351000 - Servizzi tal-logħob ta' l-ażżard

72200000 - Servizzi ta' konsulenza dwar il-programmizzar tas-software

Metodu tal-għoti
Price
Valur stmat
100,000,000.00 DKK
Valur kuntrattwali finali
Il-proċedura ngħalqet
Għoti tal-kuntratt
Il-proċedura ngħalqet
Informazzjoni minn qabel
Kuntratt
Għoti
Footnote - legal notice

Dan il-kontenut ippubblikat f’din il-paġna hu maħsub purament bħala servizz addizzjonali u m’għandu ebda effett legali. L-istituzzjonijiet tal-Unjoni ma jassumu ebda responsabbiltà għall-kontenut tiegħu. Il-verżjonijiet uffiċjali tal-avviżi rilevanti dwar l-offerti huma dawk ippubblikati fis-Suppliment tal-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea u disponibbli fit-TED. Dawk it-testi uffiċjali huma aċċessibbli direttament permezz tal-links inkorporati f’din il-paġna. Għal aktar informazzjoni jekk jogħġbok ara l-Avviż ta’ Spjegabbiltà u Responsabbiltà tal-Akkwist Pubbliku.