Publications Office of the EU
Servicii de exploatare forestiera si transport la ocoalele silvice : Tg.Mures, Gurghiu, Fâncel, Răstolița, Lunca Bradului, Sovata, Târnăveni, Sighișoara din cadrul DS. Mures - Offerti tal-UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Servicii de exploatare forestiera si transport la ocoalele silvice : Tg.Mures, Gurghiu, Fâncel, Răstolița, Lunca Bradului, Sovata, Târnăveni, Sighișoara din cadrul DS. Mures

  • Ippubblikat
    13/03/2025
  • Skadenza
    31/03/2025
  • Ftuħ tal-offerti
    31/03/2025
  • Aġġudikat
    02/06/2025
  • Illum
    02/09/2026
Status
Aġġudikat
Tip ta’ kuntratt
Services
Suġġett għat-Tiġdid
No
Xerrej
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA prin DIRECTIA SILVICA MURES
Post tal-prestazzjoni
NUTS code: Post multiplu ta’ prestazzjoni
Post tax-xerrej
NUTS code: RO125 Mureş
Settur tan-negozju (CPV ewlieni)
77211100 Servizzi tal-ħsad ta' l-injam
Stima tal-valur totali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
11,587,447.84 RON
Valur totali finali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
3,613,409.80 RON
Jekk jogħġbok ikkonsulta kull lott għad-dettalji
Numru ta’ lottijiet
132
Numru ta’ referenza tal-offerta
159012020252711
Deskrizzjoni

Operatorii economici vor putea solicita clarificări cu 18 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare. Listele cu cantitatile de servicii ce trebuie prestate sunt atasate caietului de sarcini pentru fiecare lot in parte. Operatiunile constau in : - doborât, secţionat, adunat, scos apropiat în platforma primară; - curațirea parchetelor, conform Instrucțiunilor aprobate prin OMMP nr. 1540/2011 cu modificarile și completările ulterioare; - sortarea masei lemnoase în platforma primară în lemn de lucru și lemn de foc și/sau sortimente industriale, cât și secționarea și pregatirea acesteia pentru încărcat. -dacă proiectul tehnologic prevede și transportul auto al masei lemnoase în depozit, acesta se va face pe baza tarifului aferent operatiunii de transport pentru sortimentele și cantitățile stabilite de beneficiar in capitolul E din proiectul tehnic de exploatare(PTE) - alte operatiuni conform PTE Exploatarea masei lemnoase se efectuează de către operatori economici atestați pentru exploatări forestiere, precum și de către persoanele fizice în condițiile prevăzute la art. 101 alin. (4), lit.a din Legea nr. 331/2024, republicată, cu modificările ulterioare. Exploatarea masei lemnoase se efectuează în baza autorizației de exploatare cu încadrarea în durata maximă de exploatare a masei lemnoase care este prevăzută în anexa nr. 2 din OM 1540/2011. Autorizarea la exploatare a partizilor se va face în funcție de stadiul noilor proceduri legale de avizare de către APM a amenajamentelor silvice.

Metodu ta' Sottomissjoni
Elettronika permezz ta’:
https://www.e-licitatie.ro
Jistgħu jiġu sottomessi offerti
Sottomissjoni elettronika: meħtieġa
https://www.e-licitatie.ro
Informazzjoni dwar kuntratt pubbliku, ftehim ta' qafas jew sistema dinamika ta' xiri (DSX)
Mhux disponibbli
Kundizzjonijiet għall-ftuħ tal-offerti (data)
31/03/2025 14:00
Post tal-prestazzjoni
Informazzjoni minn qabel
Kuntratt
Għoti
Footnote - legal notice

Dan il-kontenut ippubblikat f’din il-paġna hu maħsub purament bħala servizz addizzjonali u m’għandu ebda effett legali. L-istituzzjonijiet tal-Unjoni ma jassumu ebda responsabbiltà għall-kontenut tiegħu. Il-verżjonijiet uffiċjali tal-avviżi rilevanti dwar l-offerti huma dawk ippubblikati fis-Suppliment tal-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea u disponibbli fit-TED. Dawk it-testi uffiċjali huma aċċessibbli direttament permezz tal-links inkorporati f’din il-paġna. Għal aktar informazzjoni jekk jogħġbok ara l-Avviż ta’ Spjegabbiltà u Responsabbiltà tal-Akkwist Pubbliku.