Publications Office of the EU
in-Norveġja-Oslo: Servizzi ta' l-investigazzjoni u tas-sigurtà - Offerti tal-UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

in-Norveġja-Oslo: Servizzi ta' l-investigazzjoni u tas-sigurtà

  • Ippubblikat
    07/05/2021
  • Skadenza
    04/06/2021
  • Ftuħ tal-offerti
    04/06/2021
  • Aġġudikat
    08/07/2021
  • Illum
    03/09/2026
Status
Aġġudikat
Tip ta’ kuntratt
Services
Suġġett għat-Tiġdid
No
Xerrej
Stortinget
Post tal-prestazzjoni
NUTS code: NO08 Oslo og Viken
Post tax-xerrej
NUTS code: NO Norge
Settur tan-negozju (CPV ewlieni)
79700000 Servizzi ta' l-investigazzjoni u tas-sigurtà
Stima tal-valur totali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
1,500,000.00 NOK
Valur totali finali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
1,500,000.00 NOK
Numru ta’ referenza tal-offerta
2021/2221
Deskrizzjoni

In their open threat assessments, the security authorities have pointed out that advanced threat actors, including foreign intelligence, use large resources to break into Norwegian computer networks in order to gain access to information and to influence Norwegian decision-making processes.
Digital attacks are ongoing, and security measures are continuously developed based on risk and vulnerability analysis. Regardless, in one year, the Norwegian Parliament has been exposed to two cyber attacks where hackers managed to obtain data from our systems. In the first instance, PST's investigation concluded on 8 December 2020 that foreign intelligence was behind the attack. The last attack is still under investigation, and the Norwegian Parliament does not know who is responsible for the attack. The attack is considered to be very advanced.
With an increasingly complex and demanding digital threats and with the experiences from the events mentioned, the Norwegian Parliament's administration wants to carry out an external evaluation.

Metodu ta' Sottomissjoni
Elettronika permezz ta’:
https://permalink.mercell.com/154763539.aspx
Jistgħu jiġu sottomessi offerti
Submission for all lots
Informazzjoni dwar kuntratt pubbliku, ftehim ta' qafas jew sistema dinamika ta' xiri (DSX)
Mhux disponibbli
Kundizzjonijiet għall-ftuħ tal-offerti (data)
04/06/2021 12:00
Post tal-prestazzjoni
Metodu tal-għoti
The most economic tender
Valur stmat
1,500,000.00 NOK
Valur kuntrattwali finali
1,500,000.00 NOK
Għoti tal-kuntratt
Isem uffiċjali: KPMG AS (Hovedenhet)
Indirizz postali: Sørkedalsveien 6
Belt: OSLO
Kodiċi postali: 0369
Pajjiż: NOR
Informazzjoni minn qabel
Kuntratt
Għoti
Footnote - legal notice

Dan il-kontenut ippubblikat f’din il-paġna hu maħsub purament bħala servizz addizzjonali u m’għandu ebda effett legali. L-istituzzjonijiet tal-Unjoni ma jassumu ebda responsabbiltà għall-kontenut tiegħu. Il-verżjonijiet uffiċjali tal-avviżi rilevanti dwar l-offerti huma dawk ippubblikati fis-Suppliment tal-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea u disponibbli fit-TED. Dawk it-testi uffiċjali huma aċċessibbli direttament permezz tal-links inkorporati f’din il-paġna. Għal aktar informazzjoni jekk jogħġbok ara l-Avviż ta’ Spjegabbiltà u Responsabbiltà tal-Akkwist Pubbliku.