Publications Office of the EU
il-Finlandja-Kokkola: Xogħol tal-kostruzzjoni - Offerti tal-UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

il-Finlandja-Kokkola: Xogħol tal-kostruzzjoni

  • Aġġudikat
    29/03/2022
  • Illum
    05/09/2026
Status
Aġġudikat
Tip ta’ kuntratt
Works
Suġġett għat-Tiġdid
No
Xerrej
Kokkolan Urheilupuisto Oy Karleby Idrottspark Ab
Post tal-prestazzjoni
NUTS code: FI1D5 Keski-Pohjanmaa
Post tax-xerrej
NUTS code: FI1D5 Keski-Pohjanmaa
Settur tan-negozju (CPV ewlieni)
45000000 Xogħol tal-kostruzzjoni
Stima tal-valur totali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
Mhux disponibbli
Valur totali finali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
50,000,000.00 EUR
Numru ta’ referenza tal-offerta
Mhux disponibbli
Deskrizzjoni

Hankinnan kohteena on Kokkolan urheilupuiston suunnittelu ja toteutus. Tilaaja hankkii hinta-laatusuhteelta parhaan tarjouksen tehneen palveluntuottajien muodostaman ryhmittymän suunnittelemaan ja toteuttamaan Kokkolan urheilupuiston kehittämistä yhteistyössä Tilaajan kanssa. Vähimmäisvaatimukset ja valintaperusteet on ilmoitettu tarjouspyyntöasiakirjoissa. Hanke on tarkoitus käynnistää kokonaisuutta koskevalla hankesuunnitteluvaiheella (KAS0), jossa määritetään koko hankkeen tarkempi aikataulutus vuosille 2021–2025. Tämä vaihe on tarkoitus toteuttaa 04-06/2022. Hankesuunnitteluvaiheen jälkeen edetään vaiheiden suunnitteluun ja toteutukseen.
Isossa kuvassa hankkeen suunnittelun ja toteutuksen vaiheistus rakentuu vuosien 2022–2025 aikana seuraavien askelten kautta:
Ensimmäisessä vaiheessa on tarkoitus rakentaa harjoitusjääkaukalot ja sisäjuoksurata sekä sisäareenan, jonka kehitysvaihe toteutetaan alustavasti 04-12/2022 ja toteutusvaihe 10/2022–06/2024.
Toisessa vaiheessa on tarkoitus uudistaa jäähalli sekä urheilutalon suojeltu osa, jonka kehitysvaihe toteutetaan alustavasti 01–08/2023 ja toteutusvaihe 08/2023–04/2025.
Kolmannessa vaiheessa on tarkoitus rakentaa jalkapallostadion ensin UEFA 2 -vaatimusten mukaisesti, jonka jälkeen optiona on stadionin rakentaminen UEFA 3 -vaatimusten mukaisesti. Tämän vaiheen kehitysvaihe toteutetaan alustavasti 08/2023–03/2024 ja toteutusvaihe 03/2024–04/2025.

Metodu ta' Sottomissjoni
Mhux disponibbli
Jistgħu jiġu sottomessi offerti
Not applicable
Informazzjoni dwar kuntratt pubbliku, ftehim ta' qafas jew sistema dinamika ta' xiri (DSX)
Mhux disponibbli
Kundizzjonijiet għall-ftuħ tal-offerti (data)
Mhux disponibbli
Post tal-prestazzjoni
Metodu tal-għoti
Not applicable
Valur stmat
Mhux disponibbli
Valur kuntrattwali finali
50,000,000.00 EUR
Għoti tal-kuntratt
Isem uffiċjali: YIT Suomi Oy
Indirizz postali:
Belt: Kokkola
Kodiċi postali:
Pajjiż: FIN

Isem uffiċjali: UKI Arkkitehdit Oy
Indirizz postali:
Belt: Oulu
Kodiċi postali:
Pajjiż: FIN

Isem uffiċjali: Arkkitehtitoimisto Jääskeläinen Oy
Indirizz postali:
Belt: Seinäjoki
Kodiċi postali:
Pajjiż: FIN

Isem uffiċjali: Ramboll Finland Oy
Indirizz postali:
Belt: Espoo
Kodiċi postali:
Pajjiż: FIN

Isem uffiċjali: Granlund Pohjanmaa Oy
Indirizz postali:
Belt: Vaasa
Kodiċi postali:
Pajjiż: FIN
Informazzjoni minn qabel
Kuntratt
Għoti
Footnote - legal notice

Dan il-kontenut ippubblikat f’din il-paġna hu maħsub purament bħala servizz addizzjonali u m’għandu ebda effett legali. L-istituzzjonijiet tal-Unjoni ma jassumu ebda responsabbiltà għall-kontenut tiegħu. Il-verżjonijiet uffiċjali tal-avviżi rilevanti dwar l-offerti huma dawk ippubblikati fis-Suppliment tal-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea u disponibbli fit-TED. Dawk it-testi uffiċjali huma aċċessibbli direttament permezz tal-links inkorporati f’din il-paġna. Għal aktar informazzjoni jekk jogħġbok ara l-Avviż ta’ Spjegabbiltà u Responsabbiltà tal-Akkwist Pubbliku.