Publications Office of the EU
Jälki-ilmoitus: Sosiaalisen median liikuntapalvelut (MARSMARS) 2024 - 2026 - Offerti tal-UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Jälki-ilmoitus: Sosiaalisen median liikuntapalvelut (MARSMARS) 2024 - 2026

  • Ippubblikat
    02/11/2023
  • Skadenza
    11/12/2023
  • Ftuħ tal-offerti
    11/12/2023
  • Aġġudikat
    27/02/2024
  • Illum
    01/09/2026
Status
Aġġudikat
Tip ta’ kuntratt
Services
Suġġett għat-Tiġdid
Yes
Xerrej
Markkinaoikeus
Post tal-prestazzjoni
NUTS code: Post multiplu ta’ prestazzjoni
Post tax-xerrej
NUTS code: FI1B1 Helsinki-Uusimaa
Settur tan-negozju (CPV ewlieni)
72400000 Servizzi ta' l-internet
Stima tal-valur totali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
835,000.00 EUR
Valur totali finali tal-kuntratt (eskluża l-VAT)
Mhux disponibbli
Numru ta’ referenza tal-offerta
5665/2023
Deskrizzjoni

Hankinta koskee sosiaalisen median Marsmars -liikuntasovelluspalvelua 1.1.2024 alkaen. Kolmivuotinen sopimus laaditaan vuosille 2024-2026, sisältäen erikseen lunastettavat optiokaudet (4 vuotta) vuosille 2027-2030. Palvelun tavoitteena on motivoida erityisesti vähän liikkuvia asevelvollisia kehittämään ja pitämään yllä fyysistä kuntoaan ennen palvelukseen astumista ja reservissä. Sovelluksen erityisinä kohderyhminä ovat kutsuntaikäiset, asepalvelukseen valmistautuvat nuoret, varusmiehet, reserviläiset ja Puolustusvoimien palkattu henkilöstö. Palvelun pääasiallinen sisältö muodostuu liikuntakäyttäytymiskartoituksista, kunto-ohjelmista, harjoitteluvideokirjastosta sekä harjoituspäiväkirjasta, joka koostuu omien liikuntasuoritusten tallentamisesta palveluun. Omia suoritteita ja niihin liittyviä virtuaalisia kannusteita sekä viestejä voi lisäksi jakaa palvelussa kaveriksi valituille käyttäjille, mikä muodostaa palvelun sosiaalisen median toiminnallisuuden. Hankittava palvelu perustuu palveluntuottajan olemassa olevaan sosiaalisen median liikuntapalveluun. Hankinta käsittää Puolustusvoimien tarpeiden mukaan Android- ja Apple- alustoille muokatut mobiilisovellusversiot, jotka ovat ilmaiseksi ladattavissa Play- ja Apple Store -kaupoista. Hankinta sisältää edellä mainittujen sovellusversioiden pilvipalvelun, tietoturvan, teknisen tuen, ylläpidon (mukaanlukien sovelluskehittäjä-roolin sovelluskaupoissa) ja puolustusvoimien johdolla tapahtuvan pienimuotoisen kehittämisen. On mahdollista, että sovellukseen kehitetään lisäpalveluita, kuten puettavaa sensoriteknologiaa, jonka mittaustuloksia voi ladata sovellukseen. Hankintaan sisältyy sovelluspalvelun käyttöoikeus ja henkilöresursseja Puolustusvoimien lisävaatimusten modifiointiin eli kyseessä on palveluhankinta.

Metodu ta' Sottomissjoni
Elettronika permezz ta’:
https://tarjouspalvelu.fi/pvlogl?id=478075&tpk=d8cce6b5-642d-41a6-b363-01a6a769907d
Jistgħu jiġu sottomessi offerti
Sottomissjoni elettronika: meħtieġa
https://tarjouspalvelu.fi/pvlogl?id=478075&tpk=d8cce6b5-642d-41a6-b363-01a6a769907d
Informazzjoni dwar kuntratt pubbliku, ftehim ta' qafas jew sistema dinamika ta' xiri (DSX)
Mhux disponibbli
Kundizzjonijiet għall-ftuħ tal-offerti (data)
11/12/2023 14:00
Post tal-prestazzjoni
Metodu tal-għoti
Palvelun laatu
Valur stmat
835,000.00 EUR
Valur kuntrattwali finali
Mhux disponibbli
Għoti tal-kuntratt
Isem uffiċjali: Heiaheia Oy
Indirizz postali:
Belt: Helsinki
Kodiċi postali: 00290
Pajjiż:
Informazzjoni minn qabel
Kuntratt
Għoti
Footnote - legal notice

Dan il-kontenut ippubblikat f’din il-paġna hu maħsub purament bħala servizz addizzjonali u m’għandu ebda effett legali. L-istituzzjonijiet tal-Unjoni ma jassumu ebda responsabbiltà għall-kontenut tiegħu. Il-verżjonijiet uffiċjali tal-avviżi rilevanti dwar l-offerti huma dawk ippubblikati fis-Suppliment tal-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea u disponibbli fit-TED. Dawk it-testi uffiċjali huma aċċessibbli direttament permezz tal-links inkorporati f’din il-paġna. Għal aktar informazzjoni jekk jogħġbok ara l-Avviż ta’ Spjegabbiltà u Responsabbiltà tal-Akkwist Pubbliku.