Publications Office of the EU
Jälki-ilmoitus: Sosiaalisen median liikuntapalvelut (MARSMARS) 2024 - 2026 - ES konkursai
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Jälki-ilmoitus: Sosiaalisen median liikuntapalvelut (MARSMARS) 2024 - 2026

  • Paskelbta
    02/11/2023
  • Galutinis terminas
    11/12/2023
  • Vokų su pasiūlymais atplėšimas
    11/12/2023
  • Skirta
    27/02/2024
  • Šiandien
    04/09/2026
Būsena
Skirta
Sutarties tipas
Services
Atnaujinta procedūra
Yes
Pirkėjas
Markkinaoikeus
Sutarties vykdymo vieta
NUTS code: Kelios vykdymo vietos
Pirkėjo vieta
NUTS code: FI1B1 Helsinki-Uusimaa
Verslo sektorius (pagrindinis BVPŽ)
72400000 Interneto paslaugos
Bendra numatoma sutarties vertė (be PVM)
835,000.00 EUR
Bendra galutinė sutarties vertė (be PVM)
Nėra
Pasiūlymo referencinis numeris
5665/2023
Aprašymas

Hankinta koskee sosiaalisen median Marsmars -liikuntasovelluspalvelua 1.1.2024 alkaen. Kolmivuotinen sopimus laaditaan vuosille 2024-2026, sisältäen erikseen lunastettavat optiokaudet (4 vuotta) vuosille 2027-2030. Palvelun tavoitteena on motivoida erityisesti vähän liikkuvia asevelvollisia kehittämään ja pitämään yllä fyysistä kuntoaan ennen palvelukseen astumista ja reservissä. Sovelluksen erityisinä kohderyhminä ovat kutsuntaikäiset, asepalvelukseen valmistautuvat nuoret, varusmiehet, reserviläiset ja Puolustusvoimien palkattu henkilöstö. Palvelun pääasiallinen sisältö muodostuu liikuntakäyttäytymiskartoituksista, kunto-ohjelmista, harjoitteluvideokirjastosta sekä harjoituspäiväkirjasta, joka koostuu omien liikuntasuoritusten tallentamisesta palveluun. Omia suoritteita ja niihin liittyviä virtuaalisia kannusteita sekä viestejä voi lisäksi jakaa palvelussa kaveriksi valituille käyttäjille, mikä muodostaa palvelun sosiaalisen median toiminnallisuuden. Hankittava palvelu perustuu palveluntuottajan olemassa olevaan sosiaalisen median liikuntapalveluun. Hankinta käsittää Puolustusvoimien tarpeiden mukaan Android- ja Apple- alustoille muokatut mobiilisovellusversiot, jotka ovat ilmaiseksi ladattavissa Play- ja Apple Store -kaupoista. Hankinta sisältää edellä mainittujen sovellusversioiden pilvipalvelun, tietoturvan, teknisen tuen, ylläpidon (mukaanlukien sovelluskehittäjä-roolin sovelluskaupoissa) ja puolustusvoimien johdolla tapahtuvan pienimuotoisen kehittämisen. On mahdollista, että sovellukseen kehitetään lisäpalveluita, kuten puettavaa sensoriteknologiaa, jonka mittaustuloksia voi ladata sovellukseen. Hankintaan sisältyy sovelluspalvelun käyttöoikeus ja henkilöresursseja Puolustusvoimien lisävaatimusten modifiointiin eli kyseessä on palveluhankinta.

Pateikimo būdas
Elektroniniu būdu naudojant:
https://tarjouspalvelu.fi/pvlogl?id=478075&tpk=d8cce6b5-642d-41a6-b363-01a6a769907d
Pasiūlymus galima teikti
Elektroninis pateikimas: reikalaujama
https://tarjouspalvelu.fi/pvlogl?id=478075&tpk=d8cce6b5-642d-41a6-b363-01a6a769907d
Informacija apie viešojo pirkimo sutartį, preliminariąją sutartį arba dinaminę pirkimo sistemą (DPS).
Nėra
Susipažinimo su pasiūlymais sąlygos (data)
11/12/2023 14:00
Sutarties vykdymo vieta
Award method
Palvelun laatu
Apskaičiuotoji vertė
835,000.00 EUR
Galutinė sutarties vertė
Nėra
Sutarties sudarymas
Vietovė: Heiaheia Oy
Pašto adresas:
Vietovė: Helsinki
Pašto kodas: 00290
Šalis:
Išankstinė informacija
Sutartis
Sutarties sudarymas
Footnote - legal notice

Šiame puslapyje skelbiamas turinys yra tik papildoma paslauga ir neturi teisinės galios. Europos Sąjungos institucijos nėra teisiškai atsakingos už jo turinį. Oficialios atitinkamų skelbimų apie pirkimą versijos yra paskelbtos Europos Sąjungos oficialiojo leidinio priede ir pateiktos TED. Oficialūs tekstai tiesiogiai prieinami naudojantis šiame puslapyje pateikiamomis nuorodomis. Daugiau informacijos rasite pranešime dėl viešųjų pirkimų paaiškinamumo ir atsakomybės.