Publications Office of the EU
Romania-Cluj-Napoca: Noleggio di veicoli industriali con autista - Gare d’appalto dell’UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Romania-Cluj-Napoca: Noleggio di veicoli industriali con autista

  • Pubblicato
    20/04/2022
  • Termine
    05/05/2022
  • Apertura delle offerte
    05/05/2022
  • Aggiudicato
    23/08/2023
  • Oggi
    02/09/2026
Stato
Aggiudicati
Tipo di contratto
Services
Rinnovo
No
Committente
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin D.R.D.P Cluj
Luogo di esecuzione
NUTS code: RO113 Cluj
Sede del committente
NUTS code: RO113 Cluj
Settore di attività (codice CPV principale)
60182000 Noleggio di veicoli industriali con autista
Valore totale stimato dell'appalto (IVA esclusa)
6,400,000.00 RON
Valore totale finale dell'appalto (IVA esclusa)
181,442,394.00 RON
Per maggiori informazioni, consultare ciascun lotto
Numero di lotti
8
Numero di riferimento dell'appalto
16054368/2022/1209/4/1+2
Descrizione

Servicii de inchiriere utilaje pentru Sectia Productie a DRDP Cluj - Acord Cadru 2 ani
Valoare minima 103.240,00 lei fara TVA
Valoare maxima 6.400.000,00 lei fara TVA , din care:
Lot 1 -valoare min – 6.400 lei fara TVA -max – 1.850.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 425.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 500.000 lei fara TVA
Lot 2 -valoare min – 3.600 lei fara TVA – max – 180.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 33.750 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 67.500 lei fara TVA
Lot 3-valoare min – 2.560 lei fara TVA – max – 320.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 64.000,00 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 96.000,00 lei fara TVA
Lot 4-valoare min – 4.240 lei fara TVA – max – 238.500 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 53.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 79.500 lei fara TVA
Lot 5-valoare min – 5.000 lei fara TVA – max – 345.700 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 70.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 100.000 lei fara TVA
Lot 6-valoare min – 39.000 lei fara TVA – max – 975.500 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 195.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 292.500 lei fara TVA
Lot 7 valoare min – 18.440 lei fara TVA – max – 1.290.800 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 276.600 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 368.800 lei fara TVA
Lot 8-valoare min – 24.000 lei fara TVA – max – 1.200.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 240.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 360.000 lei fara TVA
Cantitatile minime si maxime aferente acordului-cadru se regasesc ca Anexa la documentatia de atribuire/Caiet de Sarcini.
Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin. 7 din Legea 98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala.
A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
*Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva.

Modalità di presentazione
Le offerte o le domande di partecipazione devono essere inviate al seguente indirizzo:
Denominazione ufficiale: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin D.R.D.P Cluj
Numero di registrazione nazionale: 16054368
Indirizzo postale: Strada: DECEBAL 128
Località: Cluj-Napoca
Codice NUTS: RO113
Codice postale: 400205
Paese: ROU
Referente: Serviciul Achizitii
Indirizzo principale: www.drdpcluj.ro
Le offerte possono essere presentate
Submission for one lot only
Informazioni relative a un appalto pubblico, un accordo quadro o un sistema dinamico di acquisizione (SDA)
L'appalto comporta la conclusione di un accordo quadro
Accordo quadro con single operatore
Condizioni per l'apertura delle offerte (data)
05/05/2022 15:00
Luogo di esecuzione
Informazioni preliminari
Contratto d'appalto
Aggiudicazione
Footnote - legal notice

I contenuti pubblicati su questa pagina intendono essere un servizio aggiuntivo e non producono alcun effetto giuridico. Le istituzioni dell'Unione declinano ogni responsabilità per tali contenuti. Le versioni ufficiali dei relativi bandi o avvisi di gara sono quelle pubblicate nel supplemento della Gazzetta ufficiale dell'Unione europea e disponibili in TED. I testi ufficiali sono direttamente accessibili dai link inseriti in questa pagina. Per maggiori informazioni, consultare l'informativa sulla spiegabilità e la responsabilità negli appalti pubblici.