Publications Office of the EU
Polonia-Cracovia: Servizi di distribuzione pasti - Gare d’appalto dell’UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Questa pagina contiene contenuti generati automaticamente per migliorare la reperibilità e l'accessibilità

- indica i codici CPV desunti dal testo della procedura

Polonia-Cracovia: Servizi di distribuzione pasti

  • Aggiudicato
    31/12/2014
  • Oggi
    05/09/2026
Stato
Aggiudicati
Tipo di contratto
Services
Rinnovo
No
Committente
Non disponibile
Luogo di esecuzione
NUTS code: Non disponibile
Sede del committente
NUTS code: Non disponibile
Settore di attività (codice CPV principale)
55320000 Servizi di distribuzione pasti
Valore totale stimato dell'appalto (IVA esclusa)
1,527,079.17
Valore totale finale dell'appalto (IVA esclusa)
916,247.50 PLN
Numero di riferimento dell'appalto
Non disponibile
Descrizione

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowywanie i wydawanie gorących posiłków klientom MOPS w Krakowie w latach 2015–2016.
2. Oznaczenie klasyfikacyjne przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV: 55320000.
3. Warunki realizacji zamówienia zostały określone w niniejszej specyfikacji oraz we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do Specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4. Termin realizacji: od 1.1.2015 do 31.12.2016.
Warunki realizacji zamówienia:
1. Wykonawca zapewnieni gorące jedno lub dwudaniowe posiłki, o gramaturze nie mniejszej każdorazowo niż 600 ml lub 600 g, w której to nie będą uwzględniane napoje: m.in. woda, kawa, herbata, kompot oraz przystawki typu budyń, kisiel, galaretka owocowa (przykładowy jadłospis na 14 kolejnych dni stanowi załącznik nr 1 do SIWZ).
2. Wykonawca przynajmniej 2 razy w tygodniu wyda posiłek mięsny np. ziemniaki (zamiennie kasza lub ryż), porcja mięsa, surówki (zamiennie gotowane warzywa) lub inne dania mięsne np. krokiety, pierogi z mięsem.
3. Posiłki powinny być urozmaicone, niepowtarzające się w ciągu danego tygodnia i przyrządzone w dniu wydania.
4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia i wydawania posiłków 7 dni w tygodniu, przy czym gorące posiłki muszą być wydawane co najmniej 6 dni w tygodniu a za siódmy dzień w tygodniu podmiot jest zobowiązany wydać dwa gorące posiłki w dniu poprzedzającym.
5. Wykonawca wyda klientowi nie więcej niż 3 posiłki dziennie oraz nie więcej niż 9 posiłków tygodniowo, z zastrzeżeniem, że zaległe posiłki mogą być wydawane maksymalnie za dwa dni poprzedzające dzień wydania.
6. Wykonawca wykreśli na liście klientów niewykorzystane posiłki, jeśli ich ilość przekroczy wstecz 2.
7. Zamawiający będzie przekazywał listę zawierającą zakodowane dane osobowe w formie przypisanego do danego klienta numeru identyfikacyjnego. Każdy klient będzie posługiwał się legitymacją zawierającą numer identyfikacyjny oraz dane osobowe. Odbiór posiłków będzie możliwy po podaniu przez klienta numeru identyfikacyjnego oraz okazaniu legitymacji i dokumentu tożsamości. Klient potwierdza odbiór posiłków na liście przekazywanej przez Zamawiającego.
8. Zamawiający dostarczy Wykonawcy dekadowo zaktualizowane listy klientów w porządku alfabetycznym – najpóźniej 2 dni przed upływem dekady, z podaniem:
1) numeru identyfikacyjnego klienta;
2) okresu, na który przyznany jest posiłek;
3) w przypadku uprawnienia innych osób do pobierania posiłku – nazwisko i imię tej osoby.
9. W przypadku przyznania posiłku przez Zamawiającego w terminie uniemożliwiającym wykazanie klienta na liście, o której mowa w ust 7, Zamawiający przekaże Wykonawcy pisemną informację o objęciu pomocą w formie posiłków, a następnie, najpóźniej 2 dni po objęciu pomocą w formie posiłku nowych klientów, Zamawiający dostarczy Wykonawcy dodatkową listę, na której klient potwierdzi odbiór posiłku z datą wydania posiłku.
10. Wykonawca zobowiązuje się uzyskać na liście, o której mowa w ust. 7, potwierdzenie klienta, któremu posiłek będzie wydany, poprzez czytelny podpis klienta, za wyjątkiem sytuacji, o której mowa w ust 8 pkt 3.
11. W przypadku sytuacji o której mowa w ust.8 pkt. 3 posiłek będzie wydawany osobie uprawnionej za okazaniem własnego dokumentu tożsamości oraz legitymacji klienta.
12. Wykonawca odpowiada za realizację postanowień umowy, o których mowa w § 3 i § 4, w szczególności za poinformowanie o nich pracowników i jest zobowiązany do wyciągania konsekwencji za ich naruszenie.
13. Wykonawca nie może zamiast przygotowanego posiłku dokonywać wypłaty klientowi równowartości posiłku w pieniądzu lub dokonywać zamiany posiłku na towary w stanie nieprzetworzonym.
14. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić odpowiednie warunki lokalowe umożliwiające spożycie posiłku, w szczególności miejsce siedzące przy stoliku (bez wyodrębniania miejsc wskazujących na szczególny sposób traktowania).
15. Posiłki będą wydawane i spożywane w lokalu lub lokalach wykonawcy, w których nie może być prowadzona sprzedaż alkoholu.
16. Lokale będą dostępne w dni robocze w godzinach od 11:00 do 17:00. W dniu wolnym od pracy (np. w sobotę) posiłki będą wydawane w godzinach od 11:00 do 13:00.
17. Wykonawca zapewni zastawę na której będą wydawane posiłki w lokalu. W przypadku, gdy klient będzie zamierzał spożyć posiłek poza lokalem, zobowiązany będzie zapewnić opakowanie lub ze środków własnych pokryć koszty opakowania posiłku na wynos.
18. W przypadku gdy Wykonawca świadczy ogólnie dostępne usługi możliwe jest zastąpienie posiłku z jadłospisu dla osób korzystających z pomocy MOPS posiłkiem z ogólnodostępnego jadłospisu. W sytuacji, gdy cena wybranego posiłku z ogólnodostępnego jadłospisu jest wyższa niż wartość posiłku dla osób objętych pomocą MOPS klient uiści stosowną dopłatę.
Warunki dodatkowe
1. Wykonawca zobowiązany jest do dołączenia do oferty propozycji jadłospisu obejmującego 3 tygodnie.
Na podstawie propozycji jadłospisów oceniane będzie spełnianie warunków dotyczących jakości w tym: m.in. zróżnicowania oraz gramatury posiłków.
2. Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia.

Modalità di presentazione
Non disponibile
Le offerte possono essere presentate
Not applicable
Informazioni relative a un appalto pubblico, un accordo quadro o un sistema dinamico di acquisizione (SDA)
Non disponibile
Condizioni per l'apertura delle offerte (data)
Non disponibile
Luogo di esecuzione
Non disponibile
Metodo di aggiudicazione
The most economic tender
Valore stimato
1,527,079.17
Valore finale dell'appalto
916,247.50 PLN
Aggiudicazione dell'appalto
Denominazione ufficiale: Anita Wojtal – Dziurawy Kocioł
Indirizzo postale: os. Na Stoku 20/3
Località: Kraków
Codice postale: 31-703
Paese: POL
Informazioni preliminari
Contratto d'appalto
Aggiudicazione
Footnote - legal notice

I contenuti pubblicati su questa pagina intendono essere un servizio aggiuntivo e non producono alcun effetto giuridico. Le istituzioni dell'Unione declinano ogni responsabilità per tali contenuti. Le versioni ufficiali dei relativi bandi o avvisi di gara sono quelle pubblicate nel supplemento della Gazzetta ufficiale dell'Unione europea e disponibili in TED. I testi ufficiali sono direttamente accessibili dai link inseriti in questa pagina. Per maggiori informazioni, consultare l'informativa sulla spiegabilità e la responsabilità negli appalti pubblici.