Publications Office of the EU
Repubblica ceca-České Budějovice: Lavori di costruzione - Gare d’appalto dell’UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Repubblica ceca-České Budějovice: Lavori di costruzione

  • Aggiudicato
    26/05/2014
  • Oggi
    03/09/2026
Stato
Aggiudicati
Tipo di contratto
Works
Rinnovo
No
Committente
Non disponibile
Luogo di esecuzione
NUTS code: CZ031 Jihočeský kraj
Sede del committente
NUTS code: Non disponibile
Settore di attività (codice CPV principale)
45000000 Lavori di costruzione
Valore totale stimato dell'appalto (IVA esclusa)
85,809.00
Valore totale finale dell'appalto (IVA esclusa)
85,809.00 CZK
Numero di riferimento dell'appalto
199014
Descrizione

V rámci realizace zakázky vyvstala potřeba dodatečných stavebních prací, které nebyly obsaženy v původních zadávacích podmínkách, jejichž potřeba vznikla v důsledku objektivně nepředvídaných okolností a tyto dodatečné stavební práce jsou nezbytné k možnosti provedení původních stavebních prací. Dle projektové dokumentace pro provádění stavby (DPS) má být v rámci objektu A obnovena funkce světlíků, které původně sloužily pro prosvětlení objektu dle původní dokumentace z roku 1966. Následnou rekonstrukcí střechy objektu A došlo k překrytí sklobetonových střešních světlíků dřevěnou nosnou konstrukcí a v celé ploše byla položena nová tepelná izolace a střešní fólie. Stavebně technickým průzkumem (STP) se prokazují možné technické problémy při rekonstrukci. V tomto případě byl proveden odpovídající rozsah STP pro zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby. Při stavu funkčních zakrytých konstrukcí střechy objektu nebylo možné provést přesné zaměření konstrukcí nově navržených. Pro zaměření nové konstrukce světlíku by bylo nutné rozkrýt kompletní skladby střešního pláště (vyřezání střešní fólie, rozebrání tepelné izolace, rozebrání dřevěné nosné konstrukce a vybourání původních sklobetonových konstrukcí) a prostor světlíků kompletně obnažit, čímž by došlo k zatékání do užívaného objektu od doby zpracování STP do doby realizace stavby.V rámci realizace v objektu A v průběhu 03/2014, bylo při provádění bouracích prací (bourání skleněných výplní a odstranění střešního pláště) zjištěno, že střešní světlík v pavilonu A není pravoúhlý. Tuto skutečnost potvrdilo geodetické zaměření odkrytých konstrukcí při realizaci přípravných prací pro provedení nových pásových ocelových světlíků. Tento fakt má dopad do návrhu, zpracování a dodávky nových konstrukcí světlíků. Původní monolitická konstrukce světlíků byla v době zpracování DPS zakryta souvrstvím rekonstruované střechy a nebylo tedy možně ji přesně zaměřit, v čemž spatřuje investor objektivní nepředvídatelnost. Zpracovatel DPS tak vycházel z původní dokumentace z roku 1966, která dokládá, že původní světlíky měly být provedeny jednoznačně jako pravoúhlé. Doplnění stavebních prací ve zmíněném rozsahu v TLZ č. 6 je zcela nezbytné pro dokončení stavby.

Modalità di presentazione
Non disponibile
Le offerte possono essere presentate
Not applicable
Informazioni relative a un appalto pubblico, un accordo quadro o un sistema dinamico di acquisizione (SDA)
Non disponibile
Condizioni per l'apertura delle offerte (data)
Non disponibile
Luogo di esecuzione
Metodo di aggiudicazione
Lowest price
Valore stimato
85,809.00
Valore finale dell'appalto
85,809.00 CZK
Aggiudicazione dell'appalto
Denominazione ufficiale: OHL ŽS, a.s.
Indirizzo postale: Burešova 938/17
Località: Brno
Codice postale: 602 00
Paese: CZE
Informazioni preliminari
Contratto d'appalto
Aggiudicazione
Footnote - legal notice

I contenuti pubblicati su questa pagina intendono essere un servizio aggiuntivo e non producono alcun effetto giuridico. Le istituzioni dell'Unione declinano ogni responsabilità per tali contenuti. Le versioni ufficiali dei relativi bandi o avvisi di gara sono quelle pubblicate nel supplemento della Gazzetta ufficiale dell'Unione europea e disponibili in TED. I testi ufficiali sono direttamente accessibili dai link inseriti in questa pagina. Per maggiori informazioni, consultare l'informativa sulla spiegabilità e la responsabilità negli appalti pubblici.