Publications Office of the EU
Dostawa wolnoobrotowego mobilnego rozdrabniacza dwuwałowego do biomasy do Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza - Gare d’appalto dell’UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Dostawa wolnoobrotowego mobilnego rozdrabniacza dwuwałowego do biomasy do Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza

  • Pubblicato
    18/06/2025
  • Termine
    09/07/2025
  • Apertura delle offerte
    09/07/2025
  • Aggiudicato
    18/09/2025
  • Oggi
    05/09/2026
Stato
Aggiudicati
Tipo di contratto
Supplies
Rinnovo
No
Committente
Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o.
Luogo di esecuzione
NUTS code: Più luoghi di esecuzione
Sede del committente
NUTS code: PL616 Grudziądzki
Settore di attività (codice CPV principale)
42996100 Trituratori
Valore totale stimato dell'appalto (IVA esclusa)
Non disponibile
Valore totale finale dell'appalto (IVA esclusa)
2,069,598.00 PLN
Numero di riferimento dell'appalto
ZP4/2025/OZ/BLZ
Descrizione

Maszyna służąca do rozdrabniania odpadów zielonych np. gałęzi, pni i korzeni drzew oraz przygotowania biodegradowalnego materiału wsadowego do procesu kompostowania o różnych frakcjach w zależności od zastosowanych sit lub belek klasyfikacyjnych. 1) Wymagania podstawowe: a) fabrycznie nowy, wyprodukowany z fabrycznie nowych części, nie wcześniej niż w 2025 roku; b) rozdrabniacz z seryjnej produkcji nie będący rozwiązaniem prototypowym; c) spełniający wymagania określone w obowiązujących przepisach prawnych, w tym w szczególności Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn (Dz. U. z 2008 r. Nr 199, poz. 1228 ze zm.) oraz Dyrektywie 2006/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 maja 2006 r. w sprawie maszyn; d) całkowita masa własna w granicach 15 - 28 t; e) wymiary transportowe: - szerokość transportowa max 2 550 mm, - wysokość transportowa max 3 400 mm, - długość transportowa max 9 080 mm; f) regulacja rozmiaru rozdrobnionej frakcji przy zastosowaniu odpowiednich sit (wkładów) klasyfikacyjnych lub belek łamiących umożliwiających rozdrobnienie materiału w granicach minimalnych od 60 mm do 300 mm - wymagane dostarczenie wkładów do uzyskania frakcji 60 mm, 150 mm, 300 mm; g) zbiornik paliwa o pojemności min. 400 l; h) automatyczne centralne smarowanie wszystkich punktów smarnych; i) automatyczne programy pracy maszyny oraz automatyczne ustawienia parametrów pracy; 2) Napęd główny: a) silnik wysokoprężny o mocy min. 280 kW z elektronicznym systemem zabezpieczeń, spełniający aktualnie obowiązujące normy emisji spalin – min. EU Stage V, b) napęd na wały rozdrabniające hydrauliczny, składający się z min. dwóch nastawnych pomp i dwóch silników hydraulicznych; 3) Komora rozdrabniająca: a) minimum 2 (dwa) wolnoobrotowe wały rozdrabniające posiadające specjalne szybkowymienne ostrza (zęby) mocowane na połączenia śrubowe lub noże niewymienne, regenerowane przez napawanie; b) przy wymiennych nożach - szybka wymiana noży bez konieczności wchodzenia do komory rozdrabniającej; c) zasyp materiału od góry za pomocą ładowarki kołowej bądź chwytaka; d) wały rozdrabniające opancerzone; e) liczba zębów min. 80 sztuk wykonanych z materiałów o przedłużonej trwałości; f) wały rozdrabniające o długości min. 2 030 mm; g) średnica wałów rozdrabniających min. 600 mm; h) płynna regulacja prędkości obrotowej wałów w zakresie min. 0 - 30 obr./min; i) automatyczny rewers wałów (również pod obciążeniem); j) grzebień przeciwtnący umieszczony pomiędzy wałami rozdrabniającymi; k) liczba zębów grzebienia min. 15 sztuk; l) maszyna wyposażona w szybkowymienne klasyfikacyjne kosze sitowe (sita), w celu uzyskania odpowiedniej wielkości rozdrobnionej frakcji: - kosz wymienny o średnicy oczka 60 mm - 1 sztuka, - kosz wymienny o średnicy oczka 150 mm - 1 sztuka, - kosz wymienny o średnicy oczka 300 mm - 1 sztuka. Mocowanie bezśrubowe w wysuwanej hydraulicznie kasecie pod wałami rozdrabniającymi. 4) Zasobnik: a) długość zasypowa min. 4 500 mm; b) szerokość zasypowa min. 3 200 mm; c) wysokość załadunku max 2 500 mm; d) tylna oraz obie boczne burty zasobnika dodatkowo podwyższone o min. 400 mm; e) burty zasobnika składane hydraulicznie; f) hydrauliczne sterowanie klapy zasobnika powiększające jego objętość oraz dające możliwość docisku materiału do wałów rozdrabniających. 5) Przenośnik wyrzutowy frakcji po rozdrobnieniu: a) przenośnik składany i rozkładany hydraulicznie; b) przenośnik wyrzutowy o długości min. 5 400 mm; c) przenośnik wyrzutowy o szerokości min. 1 000 mm; d) maksymalna wysokość zrzutu min. 3 500 mm; e) przenośnik wyposażony w nadtaśmowy separator magnetyczny napędzany hydraulicznie. 6) Pozostałe wymagania: a) maszyna zabudowana na ramie pod urządzenie hakowe, pozwalające na transport za pomocą samochodu z urządzeniem hakowym – zabudowa na ramie wykonanej zgodnie z normą DIN 30722, wyposażonej w dwie rolki podporowe oraz zaczep hakowy na wysokości 1 570 mm; b) hydraulicznie wysuwane podwozie transportowe umożliwiające przemieszczanie maszyny po placu przy użyciu ładowarki kołowej – hydraulicznie opuszczane koła i rozkładany dyszel przystosowany do użytkowania z ramieniem ładowarki kołowej; c) powierzchnie metalowe zabezpieczone antykorozyjnie i powłokami malarskimi w kolorystyce standardowej producenta; d) nadtaśmowy separator magnetyczny z płynną regulacją wysokości roboczej, do celów transportowych składany; e) pulpit sterowniczy umożliwiający sterowanie – czytelny, kolorowy wyświetlacz wskazujący min.: wybrany program sterowania, stan paliwa, liczbę przepracowanych godzin od początku eksploatacji, liczbę przepracowanych godzin dziennie, zadaną prędkość obrotową wałów, informacji o aktywnych i archiwalnych błędach oraz usterkach; f) pilot zdalnego sterowania, umożliwiający sterowanie maszyną; g) taśmociąg dolny odprowadzający z możliwością rewersu taśmy; h) pokrywy i osłony – urządzenie wyposażone w pokrywy i osłony boczne w formie paneli wykonanych z blach tłoczonych; i) rozdrabniacz wraz z przenośnikiem wyrzutowym stanowi układ niezależny od zewnętrznych źródeł zasilania; j) wyposażenie urządzenia w wyłączniki awaryjne zainstalowane w łatwo dostępnych, newralgicznych pod względem bezpieczeństwa punktach maszyny zgodnie z wiedzą i doświadczeniem producenta; k) wyposażenie w niezbędny zestaw narzędzi i oprogramowania do codziennej oraz serwisowej obsługi maszyny. 7) Dokumentacja maszyny i osprzętu w j. polskim: a) instrukcja obsługi maszyny - DTR; b) dokument gwarancyjny - karta lub książka gwarancyjna; c) katalog części zamiennych maszyny; d) deklaracja/certyfikat CE zgodności maszyny; e) atesty i inne niezbędne dokumenty dopuszczające maszynę do uruchomienia i użytkowania. W przypadku przedłożenia wskazanych powyżej dokumentów sporządzonych w języku obcym, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć ich tłumaczenie na język polski.

Modalità di presentazione
Per via elettronica:
https://platformazakupowa.pl/pn/mwio_grudziadz
Le offerte possono essere presentate
Presentazione elettronica: richiesto
https://platformazakupowa.pl/pn/mwio_grudziadz
Informazioni relative a un appalto pubblico, un accordo quadro o un sistema dinamico di acquisizione (SDA)
Non disponibile
Condizioni per l'apertura delle offerte (data)
09/07/2025 10:30
Luogo di esecuzione
Metodo di aggiudicazione
Criterio:
Tipo: price
Descrizione: cena
Ponderazione (percentuale, esatta):
Valore stimato
Non disponibile
Valore finale dell'appalto
2,069,598.00 PLN
Aggiudicazione dell'appalto
Denominazione ufficiale: Agrex-Eco sp. z o.o.
Indirizzo postale:
Località: Warszawa
Codice postale: 02-820
Paese:
Informazioni preliminari
Contratto d'appalto
Aggiudicazione
Footnote - legal notice

I contenuti pubblicati su questa pagina intendono essere un servizio aggiuntivo e non producono alcun effetto giuridico. Le istituzioni dell'Unione declinano ogni responsabilità per tali contenuti. Le versioni ufficiali dei relativi bandi o avvisi di gara sono quelle pubblicate nel supplemento della Gazzetta ufficiale dell'Unione europea e disponibili in TED. I testi ufficiali sono direttamente accessibili dai link inseriti in questa pagina. Per maggiori informazioni, consultare l'informativa sulla spiegabilità e la responsabilità negli appalti pubblici.