Publications Office of the EU
Románia-Bistrița: Villamos energia - Uniós pályázatok
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Románia-Bistrița: Villamos energia

  • Közzétéve
    12/11/2019
  • Határidő
    12/12/2019
  • Az ajánlatok felbontása
    12/12/2019
  • Udzielono
    21/04/2020
  • Dzisiaj
    31/08/2026
Állapot
Odaítélve
A szerződés típusa
Supplies
Megújítható
No
Vevő
Direcția Servicii Publice Bistrița
A teljesítés helye
NUTS code: RO112 Bistriţa-Năsăud
A vevő székhelye
NUTS code: RO112 Bistriţa-Năsăud
Sektor działalności (główny kod CPV)
09310000 Villamos energia
A szerződés becsült összértéke (héa nélkül)
3,020,969.04 RON
A szerződés végleges összértéke (héa nélkül)
11,264,296.23 RON
Felhívás hivatkozási száma
25503261_2020_PAAPD 1099720
Leírás

Acordul-cadru de furnizare energie electrica se va încheia pentru o perioadă de 16 luni, 1.1.2020-30.4.2021.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 1 489 765,62 RON.
Perioada minima a acordului-cadru: patru luni.
Perioada maxima a acordului-cadru: 16 luni.
Frecventa contractelor ce vor fi atribuite.
In cadrul acordului-cadru se vor incheia 3 (trei) contracte subsecvente, astfel:
1. pentru perioada 1.1.2020-30.4.2020 – patru luni;
2. pentru perioada 1.5.2020-31.12.2020 – opt luni;
3. pentru perioada 1.1.2021-30.4.2021 – patru luni.
Perioada minimă a unui contract subsecvent – patru luni.
Perioada maximă a unui contract subsecvent – opt luni.
Cantitate necesara: pe durata îndeplinirii acordului-cadru, se solicită următoarele tipuri de produse, iar cantitățile de energie electrica pot avea următoarele valori:
— energie electrica activă JT consum monom – EJT-cm:
—— EJT-cm = 95 MWh pentru patru luni perioada 1.1.2020-30.4.2020 și 1.1.2021-30.4.2021;
—— EJT-cm = 326 MWh pentru opt luni pentru perioada 1.5.2020-31.12.2020;
—— EJT-cm = 516 MWh pentru 16 luni;
— energie electrică activă JT iluminat public zi-noapte: zi – EJT-ipz, noapte – EJT-ipn:
—— EJT-ipz = 75 MWh pentru patru luni perioada 1.1.2020-30.4.2020 și 1.1.2021-30.4.2021;
—— EJT-ipz = 138 MWh pentru opt luni pentru perioada 1.5.2020-31.12.2020;
—— EJT-ipz = 288 MWh pentru 16 luni;
—— EJT-ipn = 1120 MWh pentru patru luni perioada 1.1.2020-30.4.2020 și 1.1.2021-30.4.2021;
—— EJT-ipn = 2050 MWh pentru opt luni pentru perioada 1.5.2020-31.12.2020;
—— EJT-ipn = 4290 MWh pentru 16 luni;
— energie electrică activă MT consum monom – EMT-cm:
—— EMT-cm = 134 MWh pentru patru luni perioada 1.1.2020-30.4.2020 și 1.1.2021-30.4.2021;
—— EMT-cm = 85 MWh pentru opt luni pentru perioada 1.5.2020-31.12.2020;
—— EMT-cm = 183 MWh pentru 16 luni.
Cantitățile de energie solicitate sunt estimative. Cantitațile de energie electrică consumate lunar pot fi inegale, în funcție de consumurile înregistrate in sistem, iar cantitatea totală pentru fiecare tip de produs poate fi diferită de cea solicitată.
Suplimentarea acestor cantitati de produse este conditionata de existenta resurselor financiare în conformitate cu art. 165 din HG 395/2016.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 15.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate de catre operatorii economici in termenul prevazut, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis in a 10-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare – a se vedea prevederile OUG nr. 107/2017.

Benyújtás módja
Az ajánlatokat vagy részvételi jelentkezéseket a következő címre kell benyújtani:
Hivatalos elnevezés: Direcția Servicii Publice Bistrița
Nemzeti nyilvántartási szám: 25503261
Postai cím: Str. Rebreanu Liviu nr. 2-4
Település: Bistrița
NUTS-kód: RO112
Irányítószám: 420008
Ország: ROU
Kapcsolattartó: Mirela Virlan
Fő cím: www.primariabistrita.ro
Ajánlatok benyújthatók
Submission for all lots
Közbeszerzési szerződéssel, keretmegállapodással vagy dinamikus beszerzési rendszerrel kapcsolatos információk
A közbeszerzés keretmegállapodás létrehozásán alapul
Keretmegállapodás single gazdasági szereplővel
Az ajánlatok felbontásának feltételei (időpont)
12/12/2019 15:00
Place of performance
Az odaítélés módja
The most economic tender
Becsült érték
3,020,969.04 RON
Végleges szerződési érték
11,264,296.23 RON
A szerződések odaítélése
Hivatalos elnevezés: E.ON Energie România
Postai cím: Str. Pandurilor nr. 42
Település: Târgu Mureș
Irányítószám: 540554
Ország: ROU
Előzetes tájékoztatás
Szerződés
Odaítélés
Footnote - legal notice

Ennek az oldalnak a tartalma, melyet csupán kiegészítő szolgáltatásként teszünk közzé, nem vált ki joghatást. Az EU intézményei semmiféle felelősséget nem vállalnak az oldal tartalmáért. A pályázati felhívások hivatalos változatai azok, amelyek az Európai Unió Hivatalos Lapjának kiegészítésében jelennek meg, és amelyek elérhetők a TED portálon. Az említett hivatalos szövegek közvetlenül hozzáférhetők az ezen az oldalon elhelyezett linkeken keresztül. További információkért kérjük, olvassa el a közbeszerzésekre vonatkozó megmagyarázhatósági és felelősségi nyilatkozatot.