Publications Office of the EU
RO-Sfântu Gheorghe: Hitelnyújtási szolgáltatások - Uniós pályázatok
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

RO-Sfântu Gheorghe: Hitelnyújtási szolgáltatások

  • Közzétéve
    09/03/2012
  • Határidő
    24/04/2012
  • Az ajánlatok felbontása
    24/04/2012
  • Udzielono
    29/05/2012
  • Dzisiaj
    01/09/2026
Állapot
Odaítélve
A szerződés típusa
Services
Megújítható
No
Vevő
Judetul Covasna
A teljesítés helye
NUTS code: RO123 Covasna
A vevő székhelye
NUTS code: Nem áll rendelkezésre
Sektor działalności (główny kod CPV)
66113000 Hitelnyújtási szolgáltatások
A szerződés becsült összértéke (héa nélkül)
4,500,000.00 RON
A szerződés végleges összértéke (héa nélkül)
3,030,000.00 RON
Felhívás hivatkozási száma
12327 din 20.12.2011
Leírás

Contractarea unei finantari revolving in valoare de 40 000 000 RON cu trageri succesive, cu o maturitate de 24 luni, cu dobanda ROBOR 1M + punctele procedurale practicate de ofertant in plus peste dobanda ROBOR 1M, care va avea ca finalitate asigurarea prefinantarii necesare implementarii investitiilor publice de interes judetean. Contractul de achizitie publica se va incheia sub conditie suspensiva, adica acesta va intra in vigoare si va produce efecte intre parti, numai daca autoritatea contractanta va obtine avizul favorabil al Comisiei de autorizare a imprumuturilor locale, cu privire la contractarea acestei finantari rambursabile, potrivit prevederilor H.G. nr. 9/2007 privind constituirea, componenta si functionarea Comisiei de Autorizare a Imprumuturilor Locale, modificata si completata prin H.G. nr.145/13.02.2008. In cazul neindeplinirii conditiei suspensive, respectiv in cazul in care contractarea liniei de credit nu va fi autorizata, autoritatea contractanta neobtinand avizul favorabil al Comisiei de autorizare a finantarilor rambursabile locale, contractul liniei de credit incheiat cu ofertantul care va fi declarat castigator, se desfiinteaza cu efect retroactiv chiar din momentul incheierii acestuia, cu toate consecintele juridice care decurg din aceasta situatie. Contractul de achizitie publica care urmeaza a fi incheiat constituie informatie de interes public si, in consecinta, nu va fi supus reglementarilor privind secretul bancar. Aceste specificatii vor constitui alaturi de altele, clauze obligatorii ale contractului de achizitie publica.

Benyújtás módja
Nem áll rendelkezésre
Ajánlatok benyújthatók
Submission for all lots
Közbeszerzési szerződéssel, keretmegállapodással vagy dinamikus beszerzési rendszerrel kapcsolatos információk
A hirdetmény közbeszerzési szerződésre vonatkozik
Az ajánlatok felbontásának feltételei (időpont)
24/04/2012 11:00
Place of performance
Az odaítélés módja
Lowest price
Becsült érték
4,500,000.00 RON
Végleges szerződési érték
3,030,000.00 RON
A szerződések odaítélése
Hivatalos elnevezés: OTP BANK Romania SA
Postai cím: Str. Buzesti 66-68, Sector 1
Település: Bucuresti
Irányítószám: 011017
Ország: ROU
Előzetes tájékoztatás
Szerződés
Odaítélés
Footnote - legal notice

Ennek az oldalnak a tartalma, melyet csupán kiegészítő szolgáltatásként teszünk közzé, nem vált ki joghatást. Az EU intézményei semmiféle felelősséget nem vállalnak az oldal tartalmáért. A pályázati felhívások hivatalos változatai azok, amelyek az Európai Unió Hivatalos Lapjának kiegészítésében jelennek meg, és amelyek elérhetők a TED portálon. Az említett hivatalos szövegek közvetlenül hozzáférhetők az ezen az oldalon elhelyezett linkeken keresztül. További információkért kérjük, olvassa el a közbeszerzésekre vonatkozó megmagyarázhatósági és felelősségi nyilatkozatot.