Publications Office of the EU
Rumunjska-Craiova: Građevinski radovi na tramvajskoj pruzi - Natječaji EU-a
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumunjska-Craiova: Građevinski radovi na tramvajskoj pruzi

  • Objavljeno
    25/02/2022
  • Rok
    27/04/2022
  • Poništeno
    06/05/2022
  • Danas
    01/09/2026
Status
Canceled
Vrsta ugovora
Works
Produljeni postupak
No
Kupac
Municipiul Craiova
Mjesto izvršenja
NUTS code: RO411 Dolj
Lokacija kupca
NUTS code: RO411 Dolj
Poslovni sektor (glavni CPV)
45234126 Građevinski radovi na tramvajskoj pruzi
Ukupna procijenjena vrijednost ugovora (bez PDV-a)
49,269,573.56 RON
Ukupna konačna vrijednost ugovora (bez PDV-a)
Postupak je zaključen
Referentni broj ponude
4417214-2021-1
Opis

Pt implementarea proiectului „Modernizare depou si Modernizarea statiilor de redresare pentru alimentarea electrica a tramvaielor - Faza 2 - Modernizare depou tramvaie”, SMIS 129326, Municipiul Craiova a incheiat cu Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, în calitate de AM și Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud –Vest Oltenia în calitate de Organism Intermediar, contractul de finantare nr. 4931/13.12.2019 în cadrul Programului Operational Regional 2014-2020, Axa prioritara 4 – Sprijinirea dezvoltării urbane durabile, Prioritatea de investiţii 4.e – Promovarea unor strategii de reducere a emisiilor de dioxid de carbon pentru toate tipurile de teritoriu, în special pentru zone urbane, inclusiv promovarea mobilității urbane multimodale durabile și a măsurilor de adaptare relevante pentru atenuare.
Obiectivul general al proiectului vizeaza Cresterea atractivitatii si eficientei sistemului de transport public local din municipiul Craiova prin implementarea unor masuri integrate ce vizeaza imbunatatirea transportului public de calatori cu tramvaiul si descurajarea utilizarii transportului privat.
Obiectul contractului îl reprezintă Servicii de elaborare a documentației tehnico –economice faza PT+PAC+DE +Documentații avize, autorizații, acorduri +certificate performanță energetică, servicii de asistență din partea proiectantului pe parcursul derulării contractului și execuția lucrărilor pentru proiectul „Modernizare depou si Modernizarea statiilor de redresare pentru alimentarea electrica a tramvaielor - Faza 2 - Modernizare depou tramvaie”, SMIS 129326 în conformitate cu cerințele caietului de sarcini nr. 213553/02.12.2021 si prevederile contractului de lucrări .
Serviciile şi lucrările care fac obiectul contractului sunt detaliate în cuprinsul caietului de sarcini nr. 213553/02.12.2021 şi documentaţiei tehnice pusă la dispoziţie în cadrul documentaţiei de atribuire.
În conformitate cu Devizul general al investitiei, aprobat prin HCL nr. 32/18.02.2019, Bugetul proiectului, cod SMIS 129326, aprobat prin HCL nr. 344/07.08.2019 și Planul de achiziții din cadrul cererii de finanțare, val. estimată a contractului este de 49.269.573,56 lei lei (excl. TVA), fiind compusă din:
- Documentatie tehnico-economica faza PT + certificat de performanţă energetică + documentaţie pentru obtinere aviz/ autorizatie de Securitate la incendiu + documentatii pentru obtinerea oricaror altor avize/acorduri + asistenta tehnica din partea proiectantului: 1.230.000,00 lei fara TVA;
- Constructii si instalatii cap. 4.1: 31.037.582,96 lei fara TVA;
- Montaj utilaje, echipamentetehnologice si functionale- cap. 4.2=2.614.542,50 lei fara TVA;
- Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj cap. 4.3=3.608.750,00 lei fara TVA;
- Utilaje,echipamente tehnologice care nu necesita montaj si echipamente de transport cap. 4.4= 9.448.481,50 lei fara TVA;
- Organizare de santier – cap.5.1 = 50.000 lei fara TVA.
Nota: Val. estimată a contr. nu include chelt. diverse si neprevazute, acestea putând fi accesate după caz, în funcţie de necesităţi, în condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conf. cu prev. art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. În conf. cu prev. art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va transmite raspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificari/informatii suplimentare în a 11–a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.

Način podnošenja
Ponude ili zahtjevi za sudjelovanje moraju se dostaviti na:
Službeno ime: Municipiul Craiova
Nacionalni registracijski broj: 4417214
Poštanska adresa: Strada: Târgului, nr. 26
Mjesto: Craiova
Oznaka NUTS-a: RO411
Poštanski broj: 200632
Zemlja: ROU
Osoba za kontakt: Licitatii Serviciul
Glavna adresa: www.primariacraiova.ro
Ponude se mogu podnositi
Submission for all lots
Podaci o ugovoru o javnoj nabavi, okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave (DPS)
Nije dostupno
Uvjeti za otvaranje ponuda (datum)
Provjerite povezane dokumente za detalje
Mjesto izvršenja
Metoda dodjele
The most economic tender
Procijenjena vrijednost
49,269,573.56 RON
Konačna ugovorena vrijednost
Postupak je zaključen
Dodjela ugovora
Postupak je zaključen
Prethodna informacija
Ugovor
Dodjela
Footnote - legal notice

Sadržaj objavljen na ovoj stranici smatra se isključivo dodatnom uslugom i nema pravni učinak. Institucije Unije ne preuzimaju odgovornost za njezin sadržaj. Službene verzije obavijesti o nadmetanju objavljene su u Dodatku Službenom listu Europske unije i dostupne su na TED-u. Tim službenim tekstovima može se izravno pristupiti putem poveznica na ovoj stranici. Za više informacija vidjeti Obavijest o objašnjivosti i odgovornosti u vezi s javnom nabavom.