Publications Office of the EU
Češka Republika-České Budějovice: Građevinski radovi - Natječaji EU-a
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Češka Republika-České Budějovice: Građevinski radovi

  • Dodijeljeno
    26/05/2014
  • Danas
    04/09/2026
Status
Dodijeljeno
Vrsta ugovora
Works
Produljeni postupak
No
Kupac
Nije dostupno
Mjesto izvršenja
NUTS code: CZ031 Jihočeský kraj
Lokacija kupca
NUTS code: Nije dostupno
Poslovni sektor (glavni CPV)
45000000 Građevinski radovi
Ukupna procijenjena vrijednost ugovora (bez PDV-a)
85,809.00
Ukupna konačna vrijednost ugovora (bez PDV-a)
85,809.00 CZK
Referentni broj ponude
199014
Opis

V rámci realizace zakázky vyvstala potřeba dodatečných stavebních prací, které nebyly obsaženy v původních zadávacích podmínkách, jejichž potřeba vznikla v důsledku objektivně nepředvídaných okolností a tyto dodatečné stavební práce jsou nezbytné k možnosti provedení původních stavebních prací. Dle projektové dokumentace pro provádění stavby (DPS) má být v rámci objektu A obnovena funkce světlíků, které původně sloužily pro prosvětlení objektu dle původní dokumentace z roku 1966. Následnou rekonstrukcí střechy objektu A došlo k překrytí sklobetonových střešních světlíků dřevěnou nosnou konstrukcí a v celé ploše byla položena nová tepelná izolace a střešní fólie. Stavebně technickým průzkumem (STP) se prokazují možné technické problémy při rekonstrukci. V tomto případě byl proveden odpovídající rozsah STP pro zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby. Při stavu funkčních zakrytých konstrukcí střechy objektu nebylo možné provést přesné zaměření konstrukcí nově navržených. Pro zaměření nové konstrukce světlíku by bylo nutné rozkrýt kompletní skladby střešního pláště (vyřezání střešní fólie, rozebrání tepelné izolace, rozebrání dřevěné nosné konstrukce a vybourání původních sklobetonových konstrukcí) a prostor světlíků kompletně obnažit, čímž by došlo k zatékání do užívaného objektu od doby zpracování STP do doby realizace stavby.V rámci realizace v objektu A v průběhu 03/2014, bylo při provádění bouracích prací (bourání skleněných výplní a odstranění střešního pláště) zjištěno, že střešní světlík v pavilonu A není pravoúhlý. Tuto skutečnost potvrdilo geodetické zaměření odkrytých konstrukcí při realizaci přípravných prací pro provedení nových pásových ocelových světlíků. Tento fakt má dopad do návrhu, zpracování a dodávky nových konstrukcí světlíků. Původní monolitická konstrukce světlíků byla v době zpracování DPS zakryta souvrstvím rekonstruované střechy a nebylo tedy možně ji přesně zaměřit, v čemž spatřuje investor objektivní nepředvídatelnost. Zpracovatel DPS tak vycházel z původní dokumentace z roku 1966, která dokládá, že původní světlíky měly být provedeny jednoznačně jako pravoúhlé. Doplnění stavebních prací ve zmíněném rozsahu v TLZ č. 6 je zcela nezbytné pro dokončení stavby.

Način podnošenja
Nije dostupno
Ponude se mogu podnositi
Not applicable
Podaci o ugovoru o javnoj nabavi, okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave (DPS)
Nije dostupno
Uvjeti za otvaranje ponuda (datum)
Nije dostupno
Mjesto izvršenja
Metoda dodjele
Lowest price
Procijenjena vrijednost
85,809.00
Konačna ugovorena vrijednost
85,809.00 CZK
Dodjela ugovora
Službeno ime: OHL ŽS, a.s.
Poštanska adresa: Burešova 938/17
Mjesto: Brno
Poštanski broj: 602 00
Zemlja: CZE
Prethodna informacija
Ugovor
Dodjela
Footnote - legal notice

Sadržaj objavljen na ovoj stranici smatra se isključivo dodatnom uslugom i nema pravni učinak. Institucije Unije ne preuzimaju odgovornost za njezin sadržaj. Službene verzije obavijesti o nadmetanju objavljene su u Dodatku Službenom listu Europske unije i dostupne su na TED-u. Tim službenim tekstovima može se izravno pristupiti putem poveznica na ovoj stranici. Za više informacija vidjeti Obavijest o objašnjivosti i odgovornosti u vezi s javnom nabavom.