Publications Office of the EU
PL-Żagań: Услуги по създаване и поддържане на зелени площи - Natječaji EU-a
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ova stranica sadrži sadržaj koji se generira automatski kako bi se poboljšala mogućnost pronalaženja i dostupnost

- CPV oznake izvučene na temelju analize teksta postupka

PL-Żagań: Услуги по създаване и поддържане на зелени площи

  • Dodijeljeno
    01/03/2012
  • Danas
    02/09/2026
Status
Dodijeljeno
Vrsta ugovora
Services
Produljeni postupak
No
Kupac
Nije dostupno
Mjesto izvršenja
NUTS code: PL Polska
Lokacija kupca
NUTS code: Nije dostupno
Poslovni sektor (glavni CPV)
77310000 Usluge sadnje i održavanja zelenih površina
Ukupna procijenjena vrijednost ugovora (bez PDV-a)
2,179,539.93
Ukupna konačna vrijednost ugovora (bez PDV-a)
Nije dostupno
Referentni broj ponude
ZP.271.25.2011
Opis

1. Bieżące utrzymanie i konserwacja terenów zieleni stanowiących własność Gminy Żagań o statusie miejskim, na okres 3 lat od daty zawarcia umowy. Zakres usługi przewidzianej do wykonania w szczególności obejmuje:
1) prześwietlanie i cięcie pielęgnacyjne drzew,
2) oczyszczanie drzew z odrostów,
3) wycinka suchych i chorych drzew i krzewów,
4) odmładzanie skupin krzewów,
5) usuwanie wiatrołomów,
6) zakup, ustawienie i dekoracja choinek w okresie świątecznym,
7) likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci na terenach zieleni miejskiej,
8) dokarmianie ptactwa wodnego w okresie zimowym,
9) grabienie liści,
10) odtwarzanie pasów zieleni,
11) odtwarzanie alejek parkowych i ścieżek na terenach parków miejskich i zieleńców,
12) nasadzenia w gazonach i rabatach (kwiatów, krzewów i drzew),
13) pielenie, nawożenie i podlewanie rabat i gazonów,
14) oczyszczanie, przekopanie i spulchnianie ziemi na rabatach z roślinami wieloletnimi i na gazonach,
15) zakup sadzonek drzew i krzewów oraz wykonywanie nasadzeń,
16) zakładanie nowych trawników oraz koszenie trawników,
17) nawożenie, usuwanie chwastów, przycinanie i kształtowanie żywopłotów,
18) zebranie i usunięcie: skoszonych traw, zebranych liści, ściętych żywopłotów, gałęzi i innych zanieczyszczeń z terenów zielonych,
19) konserwacja i uzupełnianie ławek parkowych i pojemników na odpady (koszy) zlokalizowanych na terenach zielonych,
20) zabezpieczenie roślin wieloletnich przed sezonem zimowym.
Powierzchnia terenów zieleni stanowiącej własność Gminy Żagań o statusie miejskim stanowi około 20 ha.
2. Ponadto Wykonawca jest zobowiązany do:
1) prowadzenia prac związanych z utrzymaniem i konserwacją zieleni zlokalizowanej:
a) na cmentarzach wojennych w Żaganiu tj.:
— ul. Kożuchowska - dwa cmentarze Armii Radzieckiej,
— ul. Lotników Alianckich -cmentarz żołnierzy rosyjskich,
— ul. Lotników Alianckich - cmentarz STALAG VIIIC,
— ul. Kożuchowska - kwatera żołnierzy niemieckich z 1 wojny światowej zlokalizowana na cmentarzu komunalnym.
Razem 5 obiektów o ogólnej powierzchni ok.3 ha,
b) w lesie komunalnym - o powierzchni ok 104,9 ha,
c) w pasie drogowym dróg gminnych w Żaganiu.
2) opracowywania propozycji miesięcznych zakresów robót, w terminie do 25 dnia miesiąca poprzedzającego dany miesiąc. Zamawiający każdorazowo przed rozpoczęciem nowego miesiąca, będzie zatwierdzał opracowany przez Wykonawcę zakres prac, obejmujący kolejność, zakres i wartość robót wraz z terminem ich wykonania (typowanie robót);
3) prowadzenia prac zgodnie ze sztuką ogrodniczą, obowiązującymi przepisami, polskimi normami, zasadami wiedzy technicznej, należytą starannością, przepisami BHP, dobrze jakościowo i estetycznie.
3. Dodatkowe informacje związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
1) zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy powinny obejmować również:
a) organizację, zagospodarowanie i utrzymanie zaplecza robót,
b) ponoszenie kosztów zakupu, załadunku, rozładunku i składowania materiałów niezbędnych do wykonania prac objętych zamówieniem,
c) zapewnienie sprzętu wraz z obsługą, materiałami pędnymi i eksploatacyjnymi, niezbędnego do bieżącego utrzymania i konserwacji zieleni.
2) prace będące przedmiotem niniejszego zamówienia będą wykonane na podstawie szczegółowej umowy,
3) wykonawca w oparciu o podane w ofercie składniki cenotwórcze opracuje kosztorys ofertowy zawierający ceny jednostkowe na wykonanie poszczególnych rodzajów robót (które stanowić będą załącznik do umowy);
4) do prowadzenia rozliczeń za wykonane roboty przyjmowane będą ceny jednostkowe ujęte w kosztorysie ofertowym, stanowiącym załącznik do oferty złożonej w zamówieniu publicznym. Rozliczenie za wykonanie potwierdzonego przez Zamawiającego zakresu robót następować będzie w okresach miesięcznych;
5) za roboty, na które uzgodniono ceny jednostkowe, wynagrodzenie stanowić będzie iloczyn ilości rzeczywiście wykonanych prac, potwierdzonych przez Zamawiającego i cen jednostkowych;
6) Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność za należyte wykonanie przedmiotu zamówienia, zgodnie z zakresem robót (czynności do wykonania), lokalizacją, a także terminem ich realizacji, określonymi w protokole typowania robót;
7) Wykonawca jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich pozycji ujętych w kosztorysie ofertowym za wyjątkiem pozycji: materiały. Sposób rozliczenia materiałów użytych do realizacji prac określa paragraf 4 ust. 11 projektu umowy;
Kosztorys ofertowy przedstawia średnioroczny jednostkowy zakres prac. Z uwagi na to iż okres realizacji usługi obejmuje trzy lata, Wykonawca uzyskaną kwotę w kosztorysie ofertowym mnoży razy 3.
8) Wykonawca winien posiadać dostęp do bazy magazynowej- do nieodpłatnego przechowywania ławek, koszy na śmieci, gazonów oraz drewna opałowego pozyskanego z wycinki drzew;
9) Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa o wykonanie przedmiotu zamówienia jest zobowiązany przed zawarciem umowy przedłożyć Zamawiającemu do wglądu stosowny dokument odnośnie sposobu gospodarowania zebranymi odpadami komunalnymi / np. umowa z operatorem prowadzącym działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych, bądź w zakresie gospodarowania odpadami, ewentualnie odpowiednie zezwolenie w zakresie gospodarki odpadami/.

Način podnošenja
Nije dostupno
Ponude se mogu podnositi
Not applicable
Podaci o ugovoru o javnoj nabavi, okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave (DPS)
Nije dostupno
Uvjeti za otvaranje ponuda (datum)
Nije dostupno
Mjesto izvršenja
CPV oznaka

77310000 - Usluge sadnje i održavanja zelenih površina

77200000 - Šumarske usluge

77211000 - Usluge povezane s izvoženjem oblovina

77210000 - Usluge izvoženja oblovina

Metoda dodjele
Lowest price
Procijenjena vrijednost
2,179,539.93
Konačna ugovorena vrijednost
Nije dostupno
Dodjela ugovora
Službeno ime: Zakład Konserwacji Terenów Zielonych Edward Rogoż
Poštanska adresa:
Mjesto: Żagań
Poštanski broj: 68-100
Zemlja: POL
Prethodna informacija
Ugovor
Dodjela
Footnote - legal notice

Sadržaj objavljen na ovoj stranici smatra se isključivo dodatnom uslugom i nema pravni učinak. Institucije Unije ne preuzimaju odgovornost za njezin sadržaj. Službene verzije obavijesti o nadmetanju objavljene su u Dodatku Službenom listu Europske unije i dostupne su na TED-u. Tim službenim tekstovima može se izravno pristupiti putem poveznica na ovoj stranici. Za više informacija vidjeti Obavijest o objašnjivosti i odgovornosti u vezi s javnom nabavom.