-
Objavljeno02/07/2013
-
Rok30/08/2013
-
Dodijeljeno23/10/2013
-
Danas03/09/2026
Uslužni programi
Poljska-Legnica: Usluge odobravanja kredita
Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytów długoterminowych udzielonych w złotych polskich dla Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A z przeznaczeniem na:
I. Długoterminowy kredyt inwestycyjny na budowę inkubatora przedsiębiorczości w Legnicy.
Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Legnicy składa się z: wybudowania dwóch nowych budynków o przeznaczeniu biurowym, adaptacji pod biura obiektu istniejącego, wykonania przyłączy wodociągowego, kanalizacyjnego, deszczowego oraz rozbiórki budynku magazynowego Nr 1 tzw. „starego młyna” i ogrodzenia terenu wraz zagospodarowaniem terenu wokół, na terenie działek o numerach: 1071,1082,1070/2 i 1093/1, obręb Fabryczna w Legnicy przy Pl. Wolności 4 i ul. Anielewicza 3. Inwestycja znajduje się w obszarze „B” ochrony konserwatorskiej.
1) Kwota kredytu: 4 700 000 PLN (cztery miliony siedemset tysięcy złotych polskich) netto,
2) Zabezpieczenie kredytu: hipoteka umowna do kwoty 4 700 000 PLN (cztery miliony siedemset tysięcy złotych) ustanowiona na nieruchomości Inkubator Przedsiębiorczości objętej księgą wieczystą KW nr LE1/00041245/4 położonej w Legnicy, przy ul Wolności, stanowiącej własność oraz KW LE1/00091087/3 położonej w Legnicy, przy ul. Anielewicza w prawie wieczystego użytkowania , weksel in blanco;
3) Okres kredytowania 15 lat od udzielenia pierwszej transzy kredytu,
4) Postawienie kredytu do dyspozycji Zamawiającego w dniu podpisania umowy w następujących transzach: zgodnie z harmonogramem realizacji robót budowlanych.
5) Warunki spłaty kredytu: równe raty kredytu miesięczne i malejące odsetki okres spłaty -162 miesięczne raty zgodnie z harmonogramem spłat, pierwsza rata po upływie okresu karencji w spłacie rat na okres 18 miesięcy po wypłacie pierwszej transzy kredytowej
6) Spłata odsetek będzie następowała w terminach miesięcznych od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu przypadającej na ostatni dzień danego miesiąca kalendarzowego
7) Warunki oprocentowania kredytu: WIBOR-3M + marża, która w okresie kredytowania nie może ulec podwyższeniu.
8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości wypłacanych transz, wysokości transz kredytu i terminu ich uruchomienia bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat i prowizji.
9) Sposób uruchomienia środków – na rachunek bankowy Zamawiającego.
II. Kredyt obrotowy na pokrycie podatku od towarów i usług VAT:
1) Kwota kredytu: 800 000 PLN (osiemset tysięcy złotych polskich),
2) Zabezpieczenie kredytu: Hipoteka umowa ustanowiona na rzecz banku na prawie własności nieruchomości gruntowej położonej w Legnicy przy Pl. Wolności oraz prawie wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej położonej w Legnicy przy ul. Anielewicza.
3) Okres kredytowania 2 lata od udzielenia pierwszej transzy kredytu
4) Postawienie kredytu do dyspozycji Zamawiającego w miesięcznych transzach:
5) Warunki spłaty kredytu : bezpośredni zwrot nadwyżki podatku VAT z Urzędu Skarbowego
6) Spłata odsetek będzie następowała w terminach miesięcznych od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu przypadającej na ostatni dzień danego miesiąca kalendarzowego
7) Warunki oprocentowania kredytu: WIBOR-3M + marża, która w okresie kredytowania nie może ulec podwyższeniu.
8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości wypłacanych transz, wysokości transz kredytu i terminu ich uruchomienia bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat i prowizji.
9) Sposób uruchomienia środków – na rachunek bankowy Zamawiającego.
Poštanska adresa: ul. Biskupia 3
Mjesto: Legnica
Poštanski broj: 59-220
Zemlja: POL
Sadržaj objavljen na ovoj stranici smatra se isključivo dodatnom uslugom i nema pravni učinak. Institucije Unije ne preuzimaju odgovornost za njezin sadržaj. Službene verzije obavijesti o nadmetanju objavljene su u Dodatku Službenom listu Europske unije i dostupne su na TED-u. Tim službenim tekstovima može se izravno pristupiti putem poveznica na ovoj stranici. Za više informacija vidjeti Obavijest o objašnjivosti i odgovornosti u vezi s javnom nabavom.