-
Publié18/12/2020
-
Date limite18/01/2021
-
Ouverture des offres18/01/2021
-
Attribué25/03/2021
-
Aujourd’hui31/08/2026
Outils
Roumanie-Bucarest: Matériel de réseau
Prin achiziționarea de „Upgrade infrastructură VPN SNIV” aferent Sistemului National de Informații privind Vizele – SNIV, se urmărește creșterea capacităților de procesare ale sistemului de routare/firewall/VPN SNIV, segmentarea internă a traficului de date prin intermediul echipamentelor firewall configurabile pentru disponibilitate înaltă, completarea arhitecturii hardware cu echipamente dedicate inclusiv pentru compresia datelor, care să asigure integritatea funcționării, latență specifică redusă și care să suporte tranzacționalitate ridicată.
Termenul-limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 18 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 161 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11-a zi inainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Nom officiel: Ministerul Afacerilor Externe
Numéro d’enregistrement national: 4266863
Adresse postale: Str. Modrogan nr. 14
Localité: Bucureşti
Code NUTS: RO321
Code postal: 011826
Pays: ROU
Personne de contact Andreea Dobre
Adresse principale: www.mae.ro
Adresse postale: Str. Av. Theodor Iliescu nr. 37, sector 1
Localité: Bucureşti
Code postal: 061077
Pays: ROU
Le contenu publié sur cette page constitue uniquement une source d’information supplémentaire et n’a aucun effet juridique. Les institutions de l'Union déclinent toute responsabilité quant à son contenu. Les versions officielles des avis de marché concernés sont celles qui sont publiées au supplément du Journal officiel de l’Union européenne et qui sont disponibles sur TED. Ces textes officiels peuvent être consultés directement en cliquant sur les liens qui figurent sur cette page. Pour en savoir plus, lire l’avis sur l’explicabilité et la responsabilité en matière de marchés publics.