-
Publié23/04/2025
-
Date limite26/05/2025
-
Ouverture des offres26/05/2025
-
Aujourd’hui01/09/2026
Outils
Oulun Sivakka Oy / Suokulaisentie 12, Pääurakka
Hanke käsittää kahdeksan yksikerroksisen rivitalon ja piharakennelmien purkutyöt ja viiden rivitalon uudisrakentamisen piharakennuksineen ja autokatoksineen. Rakennuskohteen tarkempi yksilöinti rakennusselostuksessa ja purkukohteen yksilöinti purkutyöselityksessä. Rakennuskohteen laajuustiedot: Käytetty rakennusoikeus (US 250): 3 300 kem² Hyötyala: 2 665,5 asm² Bruttoala: 3 564 m² Tilavuus: 12 020 rm³ Asuntoja: 40 kpl Hankintakokonaisuus koskee rakennus-, LVIA- ja sähköurakoita. Rakennusurakkaan sisältyy kohteen vanhojen rakennusten purku laskenta-asiapapereiden mukaisesti. Hankintamuotona on jaettu urakka, jossa rakennusurakoitsija toimii pääurakoitsijana ja lainsäädännön tarkoittamana päätoteuttajana. LVIA- ja sähköurakat suoritetaan pääurakoitsijalle alistettuina sivu-urakoina RT-80271 alistamissopimuksen mukaisesti. Pääurakoitsijan on huolehdittava rakennuskohteen toteuttamisesta säännösten, rakennusluvan ja hyvän rakennustavan mukaisesti. Pääurakoitsija vastaa toteutuksen kokonaisuudesta, töiden yhteensovittamisesta ja rakennustöiden laadusta.
https://tarjouspalvelu.fi/oulunsivakka?id=557500&tpk=1881c5f1-d492-444f-88fe-435cf3fcb3d9
https://tarjouspalvelu.fi/oulunsivakka?id=557500&tpk=1881c5f1-d492-444f-88fe-435cf3fcb3d9
Type: price
Description: Kokonaishinta
Pondération (pourcentage, valeur exacte) : 100
Le contenu publié sur cette page constitue uniquement une source d’information supplémentaire et n’a aucun effet juridique. Les institutions de l'Union déclinent toute responsabilité quant à son contenu. Les versions officielles des avis de marché concernés sont celles qui sont publiées au supplément du Journal officiel de l’Union européenne et qui sont disponibles sur TED. Ces textes officiels peuvent être consultés directement en cliquant sur les liens qui figurent sur cette page. Pour en savoir plus, lire l’avis sur l’explicabilité et la responsabilité en matière de marchés publics.