Publications Office of the EU
Roumanie-Brașov: Cartouches de toner - Appels d’offres de l’UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Roumanie-Brașov: Cartouches de toner

  • Publié
    30/03/2020
  • Date limite
    04/06/2020
  • Ouverture des offres
    04/06/2020
  • Attribué
    01/08/2022
  • Aujourd’hui
    04/09/2026
Statut
Attribué
Type de marché
Supplies
Procédure renouvelée
No
Acheteur
DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BRASOV
Lieu d’exécution
NUTS code: RO122 Braşov
Localisation de l’acheteur
NUTS code: RO122 Braşov
Secteur commercial (CPV)
30125100 Cartouches de toner
Montant total estimé du marché (hors TVA)
2,304,149.00 RON
Valeur finale totale du marché (hors TVA)
13,678,518.60 RON
Veuillez consulter chaque lot pour plus de détails
Nombre de lots
2
Numéro de référence de l’offre
4317495_2020_PAAPD1122847
Description

În conformitate cu prevederile art. 7 alin.1 lit. b, art. 68 alin.1 lit.a, art. 114-119 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice coroborate cu prevederile art. 107-111 din HG nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice, DGRFP Brașov in vederea desfasurarii in bune conditii a activitatilor specifice ale personalului intentioneazasă achiziţioneze “Cartuse de toner”, cod CPV 30125100-2 Cartuşe de toner,conform cerințelor din caietul de sarcini, cu împărțire pe loturi.
D.G.R.F.P. Brasov intentioneaza sa incheie un acord cadru, avand ca durata de valabilitate de 24 luni cu 3 operatori economici pentru fiecare lot in parte mentionat in prezentul caiet de sarcini. In situatia in care nu vor fi depuse 3 oferte admisibile, autoritatea contractanta va incheia acordul cadru cu operatorii/operatorul a carui oferta a fost declarata admisibila. In situatia in care la prezenta procedura vor fi depuse doar oferte inacceptabile si neconforme, autoritatea contractanta va anula procedura de atribuire. Termenul limita pana la care se vor solicita clarificari este de 14 zile, inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu cel putin 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Acord cadru pentru 24 luni, cu contracte subsecvente semestrial, in functie de necesitatile autoritatii contractante si de alocatiile bugetare aprobate.
Autoritatea contractanta va atribui contractele subsecvente acordului cadru prin reluarea competitiei intre operatorii economici semnatari ai acordului cadru. Elementul care face obiectul reofertarii este pretul ofertei, celelalte elemente ale ofertelor vor ramane neschimbate. Ofertantii invitati la reofertare vor putea sa depuna noi oferte de pret doar in sensul imbunatatirii ofertei de pret depuse initial in cadrul procedurii. Cantitatiile de produse cuprinse/mentionate in invitatia la reofertare vor face obiectul unui singur contract subsecvent.

Mode de soumission
Les offres ou demandes de participation doivent être envoyées à:
Nom officiel: Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Brașov
Numéro d’enregistrement national: 4317495
Adresse postale: Str. Mihail Kogălniceanu nr. 7
Localité: Brașov
Code NUTS: RO122
Code postal: 500090
Pays: ROU
Personne de contact Ștefania Harlab
Adresse principale: www.anaf.ro
Les offres peuvent être soumises
Submission for all lots
Informations sur un marché public, un accord-cadre ou un système d’acquisition dynamique (SAD)
Le marché nécessite l’établissement d’un accord-cadre
Accord-cadre avec several opérateurs
Conditions d’ouverture des offres (date)
04/06/2020 15:00
Lieu d’exécution
Préinformation
Marché
Attribution
Footnote - legal notice

Le contenu publié sur cette page constitue uniquement une source d’information supplémentaire et n’a aucun effet juridique. Les institutions de l'Union déclinent toute responsabilité quant à son contenu. Les versions officielles des avis de marché concernés sont celles qui sont publiées au supplément du Journal officiel de l’Union européenne et qui sont disponibles sur TED. Ces textes officiels peuvent être consultés directement en cliquant sur les liens qui figurent sur cette page. Pour en savoir plus, lire l’avis sur l’explicabilité et la responsabilité en matière de marchés publics.