-
Publié02/07/2013
-
Date limite30/08/2013
-
Attribué23/10/2013
-
Aujourd’hui01/09/2026
Outils
Pologne-Legnica: Services de concession de crédit
Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytów długoterminowych udzielonych w złotych polskich dla Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A z przeznaczeniem na:
I. Długoterminowy kredyt inwestycyjny na budowę inkubatora przedsiębiorczości w Legnicy.
Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Legnicy składa się z: wybudowania dwóch nowych budynków o przeznaczeniu biurowym, adaptacji pod biura obiektu istniejącego, wykonania przyłączy wodociągowego, kanalizacyjnego, deszczowego oraz rozbiórki budynku magazynowego Nr 1 tzw. „starego młyna” i ogrodzenia terenu wraz zagospodarowaniem terenu wokół, na terenie działek o numerach: 1071,1082,1070/2 i 1093/1, obręb Fabryczna w Legnicy przy Pl. Wolności 4 i ul. Anielewicza 3. Inwestycja znajduje się w obszarze „B” ochrony konserwatorskiej.
1) Kwota kredytu: 4 700 000 PLN (cztery miliony siedemset tysięcy złotych polskich) netto,
2) Zabezpieczenie kredytu: hipoteka umowna do kwoty 4 700 000 PLN (cztery miliony siedemset tysięcy złotych) ustanowiona na nieruchomości Inkubator Przedsiębiorczości objętej księgą wieczystą KW nr LE1/00041245/4 położonej w Legnicy, przy ul Wolności, stanowiącej własność oraz KW LE1/00091087/3 położonej w Legnicy, przy ul. Anielewicza w prawie wieczystego użytkowania , weksel in blanco;
3) Okres kredytowania 15 lat od udzielenia pierwszej transzy kredytu,
4) Postawienie kredytu do dyspozycji Zamawiającego w dniu podpisania umowy w następujących transzach: zgodnie z harmonogramem realizacji robót budowlanych.
5) Warunki spłaty kredytu: równe raty kredytu miesięczne i malejące odsetki okres spłaty -162 miesięczne raty zgodnie z harmonogramem spłat, pierwsza rata po upływie okresu karencji w spłacie rat na okres 18 miesięcy po wypłacie pierwszej transzy kredytowej
6) Spłata odsetek będzie następowała w terminach miesięcznych od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu przypadającej na ostatni dzień danego miesiąca kalendarzowego
7) Warunki oprocentowania kredytu: WIBOR-3M + marża, która w okresie kredytowania nie może ulec podwyższeniu.
8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości wypłacanych transz, wysokości transz kredytu i terminu ich uruchomienia bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat i prowizji.
9) Sposób uruchomienia środków – na rachunek bankowy Zamawiającego.
II. Kredyt obrotowy na pokrycie podatku od towarów i usług VAT:
1) Kwota kredytu: 800 000 PLN (osiemset tysięcy złotych polskich),
2) Zabezpieczenie kredytu: Hipoteka umowa ustanowiona na rzecz banku na prawie własności nieruchomości gruntowej położonej w Legnicy przy Pl. Wolności oraz prawie wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej położonej w Legnicy przy ul. Anielewicza.
3) Okres kredytowania 2 lata od udzielenia pierwszej transzy kredytu
4) Postawienie kredytu do dyspozycji Zamawiającego w miesięcznych transzach:
5) Warunki spłaty kredytu : bezpośredni zwrot nadwyżki podatku VAT z Urzędu Skarbowego
6) Spłata odsetek będzie następowała w terminach miesięcznych od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu przypadającej na ostatni dzień danego miesiąca kalendarzowego
7) Warunki oprocentowania kredytu: WIBOR-3M + marża, która w okresie kredytowania nie może ulec podwyższeniu.
8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości wypłacanych transz, wysokości transz kredytu i terminu ich uruchomienia bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat i prowizji.
9) Sposób uruchomienia środków – na rachunek bankowy Zamawiającego.
Adresse postale: ul. Biskupia 3
Localité: Legnica
Code postal: 59-220
Pays: POL
Le contenu publié sur cette page constitue uniquement une source d’information supplémentaire et n’a aucun effet juridique. Les institutions de l'Union déclinent toute responsabilité quant à son contenu. Les versions officielles des avis de marché concernés sont celles qui sont publiées au supplément du Journal officiel de l’Union européenne et qui sont disponibles sur TED. Ces textes officiels peuvent être consultés directement en cliquant sur les liens qui figurent sur cette page. Pour en savoir plus, lire l’avis sur l’explicabilité et la responsabilité en matière de marchés publics.