-
Julkaistu03/09/2025
-
Määräaika03/10/2025
-
Tarjousten avaaminen06/10/2025
-
Sopimus tehty19/11/2025
-
Tänään31/08/2026
Näytönluku
- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään
Lääketieteellisten instrumenttien toimittaminen UMHATSM "N.I. Pirogov" EAD: n klinikoiden ja osastojen tarpeisiin
Note: Kaikkia tähän menettelyyn liittyviä tietoja ei ole arvioitu onnistuneesti. Lisätietoja on linkitetyissä asiakirjoissa.
Sopimuksen kohteena on muun muassa teknisen eritelmän liitteessä 1 yksityiskohtaisesti kuvattujen erityyppisten lääkinnällisten laitteiden toimittaminen pyynnöstä. Tilauksen soveltamisalaan kuuluu toimitus hankintaviranomaisen varastoon ja tietyn tilauksen mukaisesti toimitetun tuotemäärän purkaminen. Jos tarjoaja ei tee tarjousta yhdestä tai useammasta sen erän tuotteesta, johon se osallistuu, se suljetaan pois kyseistä erää koskevasta menettelystä. Jos osallistuja tekee tarjouksen yhdestä tai useammasta sen erän tuotteesta, johon se osallistuu, mutta tämä ei täytä hankintaviranomaisen vaatimuksia, oletetaan, että monimutkaisuutta ei ole noudatettu ja että osallistuja suljetaan pois kyseistä erää koskevasta menettelystä. Hankintaviranomainen jakoi sopimuksen 18 osaan. Erät nro 1 ÷ nro 8 on esitetty yksityiskohtaisesti teknisissä eritelmissä. Sähkönhankintasopimuksen 21 artiklan 6 kohdan perusteella erät nro 9–13 ratkaistaan keräämällä tarjouskilpailuilmoituksella tarjouksia, joiden ennakoitu arvo ilman arvonlisäveroa on 50 000–100 000 BGN ja jotka kuuluvat sähkönhankintasopimuksen 21 artiklan 3 kohdan 2 alakohdan soveltamisalaan, ja erät nro 14–18 ratkaistaan ilman tarjouskilpailua, koska niiden ennakoitu arvo ilman arvonlisäveroa on alle 50 000 BGN ja ne kuuluvat sähkönhankintasopimuksen 20 artiklan 4 kohdan 3 alakohdan soveltamisalaan.
https://app.eop.bg/today/495765
https://app.eop.bg/today/495765
Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.