Publications Office of the EU
Italia-Cagliari: Henkilökohtaiseen kehittämiseen tähtäävä koulutus - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italia-Cagliari: Henkilökohtaiseen kehittämiseen tähtäävä koulutus

  • Julkaistu
    20/07/2012
  • Määräaika
    20/09/2012
  • Tarjousten avaaminen
    24/09/2012
  • Sopimus tehty
    26/09/2013
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Regione Autonoma della Sardegna. Assessorato del lavoro, formazione professionale, cooperazione e sicurezza sociale
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
80570000 Henkilökohtaiseen kehittämiseen tähtäävä koulutus
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
702,479.35 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
637,500.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

Con il presente bando si intende qualificare ed omogeneizzare le competenze presenti sul territorio in materiadi immigrazione e di relazioni interculturali e migliorare la qualità delle prestazioni offerte, così da rafforzare le capacità di accoglienza e integrazione dei cittadini stranieri da parte del territorio sardo, valorizzandone competenze e risorse e favorendo una migliore fruizione da parte dei cittadini immigrati sia dei servizi loro dedicati sia dei servizi generalmente offerti a tutti i cittadini. L'intervento è articolato in 7 aree formative sulla base delle differenti tipologie di destinatari, individuati all'articolo 6 del capitolato d'oneri, diversamente impegnati nella realizzazione di interventi specificamente rivolti alla popolazione immigrata oppure di servizi o attività rivolti all'intera cittadinanza che intercettano anche la popolazione straniera.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
24/09/2012 09:30
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
702,479.35 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
637,500.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Costituendo RTI con mandataria Associazione Inforjob
Postiosoite: Piazza De Gasperi 32
Paikkakunta: Padova
Postinumero: 35100
Maa: ITA
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.