Publications Office of the EU
Ranska-Nîmes: Topografiset palvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ranska-Nîmes: Topografiset palvelut

  • Julkaistu
    10/09/2016
  • Määräaika
    10/10/2016
  • Tarjousten avaaminen
    11/10/2016
  • Sopimus tehty
    28/12/2016
  • Tänään
    05/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
Yes
Ostaja
Ville de Nîmes
Suorituspaikka
NUTS code: FRJ12 Gard
Ostajan sijainti
NUTS code: FRJ12 Gard
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71351810 Topografiset palvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
86,194.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
87,979.70 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
16S021KM
Kuvaus

Levés topographiques (levés, implantation, travaux spécifiques) concernant la réalisation de divers projets en matière de foncier, d'urbanisme et d'aménagement divers (plans de récolement, corps de rue). Délimitations foncières (bornage, reconnaissance de limite, délimitation des biens publics) en vue de déterminer et garantir les limites du domaine public et privé de la personne morale de droit public de la Ville de Nîmes. Accord-cadre sans mini ni maxi, conclu avec un opérateur économique.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Ville de Nîmes
Postiosoite: Direction de la commande publique Colisée 2 — 1er étage — 1 rue du Colisée
Paikkakunta: Nîmes Cedex 9
NUTS-koodi: FR812
Postinumero: 30947
Maa: FRA
Pääosoite: http://www.marches-securises.fr
Sähköisesti:
http://www.marches-securises.fr
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Puitesopimus seuraavien kanssa: single toimijat
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
11/10/2016 09:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
86,194.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
87,979.70 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Relief GE
Postiosoite: 240 chemin de la Tour de l'Évêque — BP 90010 — imm. Le Carré 20.50
Paikkakunta: Nîmes Cedex 1
Postinumero: 30023
Maa: FRA
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.