Publications Office of the EU
Metsänhoito - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Metsänhoito

  • Julkaistu
    17/10/2025
  • Määräaika
    23/10/2025
  • Tarjousten avaaminen
    24/10/2025
  • Sopimus tehty
    01/01/2026
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Mölndals stad
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: SE232 Västra Götalands län
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
77231300 Metsähallintopalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
16,000,000.00 SEK
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Osien määrä
3
Tarjouspyynnön viitenumero
KS 596/2025
Kuvaus

Toimeksianto sisältää hoidon, suunnittelun ja neuvonnan sekä vastaa Mölndalin kaupungin metsätilojen toimenpiteiden toteuttamisesta. Toimittaja hoitaa kaupungin metsämaata luonnon monimuotoisuutta, sosiaalisia arvoja ja ulkoilua koskevien kestävien periaatteiden ja pitkän aikavälin tavoitteiden mukaisesti. Hallinto toteutetaan kunnan kanssa neuvotellen. Valiokuntaan kuuluu myös uuden metsänhoitosuunnitelman laatiminen. Mölndalin kaupunki omistaa tällä hetkellä noin 3 300 hehtaaria metsää. Valittu metsänhoitaja vastaa Mölndalin kaupungin metsätilojen hoidosta Mölndalin kaupungin metsätiloja koskevassa strategiassa vahvistettujen strategisten suuntaviivojen mukaisesti. Strategia ohjaa kaupungin metsien hoitoa ja kehittämistä. Metsänhoitaja neuvottelee aktiivisesti Mölndalin kaupungin kanssa varmistaakseen, että metsänhoito on kaupungin tavoitteiden ja ohjeiden mukaista. Ks. liite 2, Mölndalin kaupungin metsätiloja koskeva strategia.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=69140&GoTo=Tender
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=69140&GoTo=Tender
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
24/10/2025 00:00
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.