Publications Office of the EU
Saksa-Ilmenau: Digitaalisesti ohjatut metallintyöstökoneet - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Saksa-Ilmenau: Digitaalisesti ohjatut metallintyöstökoneet

  • Julkaistu
    07/06/2019
  • Määräaika
    18/07/2019
  • Tarjousten avaaminen
    18/07/2019
  • Sopimus tehty
    12/08/2019
  • Tänään
    05/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
TU Ilmenau, Dezernat Finanzen, SG Beschaffung
Suorituspaikka
NUTS code: DEG0F Ilm-Kreis
Ostajan sijainti
NUTS code: DEG0F Ilm-Kreis
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
42632000 Digitaalisesti ohjatut metallintyöstökoneet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
250,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
249,854.55 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
TU-053/19-24-MN
Kuvaus

Lieferung einerCNC-Universal-Fräsmaschine in Kreuzschlittenbauweise und stabiler Gußkonstruktion.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: TU Ilmenau, Dezernat Finanzen, SG Beschaffung
Postiosoite: Max-Planck-Ring 14
Paikkakunta: Ilmenau
NUTS-koodi: DEG0F
Postinumero: 98693
Maa: DEU
Pääosoite: http://www.tu-ilmenau.de
Sähköisesti:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=262351
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
18/07/2019 10:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
250,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
249,854.55 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: DMG Mori Academy GmbH
Postiosoite: Gildemeisterstraße 60
Paikkakunta: Bielefeld
Postinumero: 33689
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.