Publications Office of the EU
CZ-Zlín: Johdinautot - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

CZ-Zlín: Johdinautot

  • Julkaistu
    24/03/2012
  • Määräaika
    11/05/2012
  • Tarjousten avaaminen
    11/05/2012
  • Sopimus tehty
    15/10/2012
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o.
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
34622300 Johdinautot
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
340,000,000.00 CZK
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
328,600,000.00 CZK
Tarjouspyynnön viitenumero
DSZO25.
Kuvaus

Předmětem veřejné zakázky je uzavření kupní smlouvy, jejímž obsahem bude sjednání podmínek pro dodávku nových 25 ks městských plně nízkopodlažních trolejbusů typu SD, SK, KD, KK (dle technické specifikace viz příloha č. 1 ZD) pro Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o., se sídlem ve Zlíně, Podvesná XVII/3833. Předmět veřejné zakázky obsahuje dále veškeré náklady, jejichž vynaložení uchazeči předpokládají při plnění veřejné zakázky a to zejména náklady na zavedení plnohodnotného servisního místa za podmínek stanovených v zadávací dokumentaci, v technické specifikaci, tj. zejména náklady na dodávku servisních zařízení, speciálního nářadí a diagnostických přístrojů, všechny nutné aktualizace potřebné pro servis a objednávání ND po dobu záruky vozidel a dále náklady na zaškolení zaměstnanců zadavatele k provádění oprav a servisu dodaných trolejbusů dle zadávací dokumentace a technické specifikace.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
11/05/2012 12:00
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
340,000,000.00 CZK
Sopimuksen lopullinen arvo
328,600,000.00 CZK
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Škoda Electric a.s.
Postiosoite: Tylova 1/57
Paikkakunta: Plzeň
Postinumero: 301 28
Maa: CZE
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.