Publications Office of the EU
Saksa-Schwäbisch Hall: Rakennustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Saksa-Schwäbisch Hall: Rakennustyöt

  • Julkaistu
    16/08/2017
  • Määräaika
    18/09/2017
  • Tarjousten avaaminen
    18/09/2017
  • Sopimus tehty
    12/10/2017
  • Tänään
    31/08/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
GWG Grundstücks- und Wohnungsbaugesellschaft Schwäbisch Hall GmbH
Suorituspaikka
NUTS code: DE11A Schwäbisch Hall
Ostajan sijainti
NUTS code: DE11A Schwäbisch Hall
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45000000 Rakennustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
398,809.11 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
Gewerk Trockenbau Wände (VE04.01)
Kuvaus

Die GWG Grundstücks- und Wohnungsbaugesellschaft Schwäbisch Hall mbH plant die Sanierung und den Umbau des ehemaligen Fassfabrikgebäudes in Schwäbisch Hall – Hessental an der Karl-Kurz-Straße 44 (sogenanntes „Kurz-Areal“). Neben Gewerbe- und Gastronomieflächen soll ein Großteil des Gebäudes vom Landkreis Schwäbisch Hall für wesentliche Teile der Verwaltung übernommen werden. Die Einhaltung höchster energetischer Standards ist ein wesentliches Ziel des Bauprojekts. Mit diesem Vergabeverfahren werden die Trockenbauarbeiten-Wände ausgeschrieben.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Kraft + Kraft Architekten
Postiosoite: Schillerstr. 40
Paikkakunta: Schwäbisch Hall
NUTS-koodi: DE11A
Postinumero: 74523
Maa: DEU
Pääosoite: www.kraft-sha.de
Sähköisesti:
https://www.subreport.de/E26152112
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
18/09/2017 14:30
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
398,809.11 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Gruber Innenausbau-Holzbau GmbH
Postiosoite: Gruberweg 11
Paikkakunta: Rötz
Postinumero: 92444
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.