Publications Office of the EU
Bulgaria-Sofia: Rakennustyömaan valvontapalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bulgaria-Sofia: Rakennustyömaan valvontapalvelut

  • Julkaistu
    17/09/2016
  • Määräaika
    24/10/2016
  • Tarjousten avaaminen
    25/10/2016
  • Sopimus tehty
    10/11/2017
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Агенция „Пътна инфраструктура“
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: BG411 София (столица)
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71521000 Rakennustyömaan valvontapalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,660,000.00 BGN
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
993,363.63 BGN
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

Консултантът ще изпълнява функцията на Инженер, съгл. Договорните условия на FIDIC, Жълта книга от 1999 г. и ще упражнява необходимите дейности по стр. надзор, съгл. ЗУТ. Трябва да предоставя услуги: подготвителния етап преди строителството; при строителството; по време на срока за съобщаване на дефекти; в заключителния етап. Следва да изготви оценка за съответствието като комплексен доклад по чл. 142, ал. 6, т. 2 ЗУТ и изпълнява функциите на стр. надзор и по време на отстраняване на скрити дефекти през гаранц. срокове; ще изпълнява функциите на стр. надзор съгл. ЗУТ; ще следи проектирането и строителството да бъдат завършени в рамките на посочения срок и на залегналата в Договора за строителство стойност за реализация; ще отговаря за изпълнението на всички предпоставки и условия, необходими за получаването на съответните разрешения за ползване в съответствие с бълг. закон-во; ще отговаря за професионалното и законосъобр. финализиране на стр. процес; изпълнява дейности съгл. Техн. специф-ция.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Агенция „Пътна инфраструктура“
Kansallinen rekisterinumero: 000695089
Postiosoite: бул. „Македония“ № 3
Paikkakunta: София
NUTS-koodi: BG411
Postinumero: 1606
Maa: BGR
Yhteyshenkilö: Димитър Пелтеков
Pääosoite: www.api.bg
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
25/10/2016 12:00
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
2,660,000.00 BGN
Sopimuksen lopullinen arvo
993,363.63 BGN
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: ДЗЗД „Консултанти Хемус 2-2016“
Postiosoite: ул. „Софийски герой“ № 1, ет. 2
Paikkakunta: София
Postinumero: 1612
Maa: BGR

Virallinen nimi: „Пи Ес Консулт“ ЕООД
Postiosoite: ул. „Кишинев“ № 9-11, ет. 4, ап. 16
Paikkakunta: София
Postinumero: 1407
Maa: BGR
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.