Publications Office of the EU
Tšekki-Praha: Keskuskone - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Tšekki-Praha: Keskuskone

  • Julkaistu
    10/02/2017
  • Määräaika
    21/03/2017
  • Tarjousten avaaminen
    21/03/2017
  • Sopimus tehty
    18/08/2017
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
CESNET, zájmové sdružení právnických osob
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
30211000 Keskuskone
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
11,000,000.00 CZK
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
11,000,000.00 CZK
Tarjouspyynnön viitenumero
1048/2016
Kuvaus

Předmětem veřejné zakázky je kompletní řešení, sestávající se z dodávky, instalace a zprovoznění uzlů clusteru a poskytnutí rozšířené záruky včetně technické podpory v lokalitách ÚVT MU, Botanická 68a, Brno, ZČU, Univerzitní 8, Plzeň a JČU, Branišovská 1760, České Budějovice.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Cesnet, zájmové sdružení právnických osob
Kansallinen rekisterinumero: 63839172
Postiosoite: Zikova 1903/4
Paikkakunta: Praha 6
NUTS-koodi: CZ010
Postinumero: 160 00
Maa: CZE
Yhteyshenkilö: JUDr. Jana Zmatlíková
Pääosoite: http://www.cesnet.cz
Sähköisesti:
https://zakazky.cesnet.cz/vz00000206
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
21/03/2017 11:00
CPV-koodi

30211000 - Keskuskone

51600000 - Tietokoneiden ja toimistolaitteiden asentaminen

50000000 - Korjaus- ja huoltopalvelut

51610000 - Tietokoneiden ja tietojenkäsittelylaitteiston asentaminen

50312000 - Tietokonelaitteiden huolto ja korjaus

51000000 - Asennuspalvelut (ohjelmistoja lukuun ottamatta)

Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
11,000,000.00 CZK
Sopimuksen lopullinen arvo
11,000,000.00 CZK
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: M Computers s.r.o.
Postiosoite: B. Smetany 206
Paikkakunta: Dačice
Postinumero: 380 01
Maa: CZE
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.