Publications Office of the EU
Ei-yksinomaisen puitesopimuksen tekeminen DIN 1076 -standardin mukaisista rakennustarkastuksista avoimessa menettelyssä - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Ei-yksinomaisen puitesopimuksen tekeminen DIN 1076 -standardin mukaisista rakennustarkastuksista avoimessa menettelyssä

  • Julkaistu
    30/10/2025
  • Tänään
    01/09/2026
  • Määräaika
    16/01/2028
  • Tarjousten avaaminen
    16/01/2028
Tila
Julkaistu
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Die Autobahn GmbH des Bundes - NL Südbayern
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71631450 Sillantarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Osien määrä
2
Tarjouspyynnön viitenumero
AP010900193
Kuvaus

Puitesopimuksen kohteena ovat DIN 1076 -standardin mukaiset maa- ja vesirakennusrakenteiden päätestit ja yksinkertaiset rakennetestit yksittäisissä testipaketeissa, jotka on jaettu seuraaviin kahteen erään: Erä 1: Sillat, meluesteet, turvaseinät, tunnelit ja muut tekniset rakenteet (lukuun ottamatta liikennemerkkejä) Erä 2: Se on tarkoitettu tarjouseritelmässä kuvaillun palvelun hankintaa varten avoimessa menettelyssä. Hyväksymismenettelyn piiriin kuuluva puitesopimus tulee voimaan ensimmäisen kerran 1.3.2026 ja päättyy 29.2.2028, jollei sopimuksen jatkamista koskevasta mahdollisuudesta muuta johdu. Jotta voidaan ottaa huomioon valtuutusmallin mukaisten mahdollisten toimeksisaajien moninaisuus, kukin valtuutuksen edellytykset täyttävä yritys voi liittyä puitesopimukseen samoin ehdoin koko sopimuksen keston ajan.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://vergabe.autobahn.de
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: sallittu
https://vergabe.autobahn.de
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
16/01/2028 12:00
CPV-koodi
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.