Publications Office of the EU
RO-Bucuresti: Muut lääkkeet - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

RO-Bucuresti: Muut lääkkeet

  • Julkaistu
    03/07/2012
  • Määräaika
    13/08/2012
  • Tarjousten avaaminen
    14/08/2012
  • Sopimus tehty
    01/10/2012
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Unitatea Militara 0521 Bucuresti
Suorituspaikka
NUTS code: RO321 Bucureşti
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
33690000 Muut lääkkeet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
457,810.70 RON
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,905,081.10 RON
Lisätietoja saa kustakin osasta
Osien määrä
213
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

Atribuirea acordului cadru, in vederea incheierii de contracte subsecvente de furnizare medicamente de uz uman.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for one or more lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Puitesopimus seuraavien kanssa: single toimijat
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
14/08/2012 12:00
Suorituspaikka
CPV-koodi

33690000 - Muut lääkkeet

33600000 - Farmaseuttiset tuotteet

33675000 - Systeemiset antihistamiinit

33621300 - Anemialääkkeet

33621100 - Antitromboottiset lääkeaineet

33642200 - Systeemisesti käytettävät kortikosteroidit

33642000 - Systeemisesti käytettävät hormonivalmisteet, lukuun ottamatta sukupuolihormoneja

33661000 - Hermostoon vaikuttavat lääkkeet

33613000 - Laksatiivit

33622700 - Kalsiuminestäjät

33692210 - Parenteraaliset ravintoliuokset

33615100 - Insuliini

33617000 - Kivennäisaineet

33651000 - Systeemisesti vaikuttavat infektiolääkkeet

33622500 - Paikallisesti käytettävät peräpukamalääkkeet

33620000 - Veritautien sekä sydän- ja verisuonisairauksien lääkkeet

33622300 - Diureetit

33661500 - Psykoosilääkkeet

33622100 - Sydänlääkkeet

33661300 - Epilepsialääkkeet

33661100 - Anestesia-aineet

33662000 - Silmä- ja korvatautien lääkkeet

33692700 - Glukoosiliuokset

33610000 - Ruoansulatuselinten sairauksien ja aineenvaihduntasairauksien lääkkeet

33614000 - Ripulin ja suolistoinfektioiden lääkkeet

33673000 - Obstruktiivisten hengitystiesairauksien lääkkeet

33631400 - Paikallisantibiootit ja kemoterapia-aineet

33730000 - Silmienhoitotuotteet ja näköä korjaavat linssit

33631600 - Antiseptit ja desinfektioaineet

33621400 - Veren korvikkeet ja perfuusioliuokset

33621200 - Hemostaatit

33621000 - Veritautien lääkkeet

33640000 - Sukupuoli- ja virtsaelinten sairauksien lääkkeet sekä hormonit

33611000 - Liikahappoisuuden hoitoon tarkoitetut valmisteet

33622800 - Reniini-angiotensiini-järjestelmään vaikuttavat lääkeaineet

33622600 - Beetasalpaajat

33632100 - Tulehduskipu- ja reumalääkkeet

33693000 - Kaikki muut lääkeaineet

33632300 - Kihtilääkkeet

33670000 - Hengityselinten sairauksien lääkkeet

33651100 - Systeemiset bakteerilääkkeet

33674000 - Yskänlääkkeet ja vilustumislääkkeet

33622400 - Suonikohjujen ja peräpukamien hoitoon tarkoitetut valmisteet

33661600 - Depressiolääkkeet

33622200 - Verenpainelääkkeet

33661400 - Parkinsonismilääkkeet

33622000 - Sydän- ja verisuonitautien lääkkeet

33661200 - Analgeetit

33612000 - Ruoansulatuskanavan toiminnallisten häiriöiden lääkkeet

33662100 - Silmätautien lääkkeet

33696800 - Röntgenvarjoaineet

33692000 - Lääkintäliuokset

33616000 - Vitamiinit

33652100 - Solunsalpaajat ja sytostaatit

33692400 - Perfuusioliuokset

Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.