Publications Office of the EU
Saksa-Baden-Baden: Atk-laitteet ja -tarvikkeet - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Saksa-Baden-Baden: Atk-laitteet ja -tarvikkeet

  • Julkaistu
    12/05/2021
  • Määräaika
    07/06/2021
  • Tarjousten avaaminen
    08/06/2021
  • Tänään
    04/09/2026
Tila
Toimitusaika päättynyt
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
Yes
Ostaja
Südwestrundfunk
Suorituspaikka
NUTS code: DE121 Baden-Baden, Stadtkreis
Ostajan sijainti
NUTS code: DE121 Baden-Baden, Stadtkreis
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
30200000 Atk-laitteet ja -tarvikkeet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,200,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
EU-I/T 1/2021
Kuvaus

Die öffentlich-rechtlichen Rundfunkanstalten sind zur Erfüllung ihrer Aufgaben auf eine leistungsfähige und funktionierende IT-Infrastruktur im Sendungs- und Produktionsbereich zwingend angewiesen. Hierzu gehören auch Industrierechner im 19“ Format, die überwiegend für den direkten Einbau in die Sende- und Produktionsstudios bzw. über KVM-Lösungen in zentrale Geräteräume der einzelnen Rundfunkanstalten aber auch für andere Aufgaben vorgesehen sind. Die Industrierechner 19“ befinden sich im 24/7-Dauereinsatz und stellen sende- und produktionsrelevante Anwendungen bereit. Dieser Umstand erfordert ein hohes Maß an Zuverlässigkeit und Verfügbarkeit für die zu beschaffenden Industrierechner im 19“ Format.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Südwestrundfunk
Postiosoite: Einkauf IT/Technik, Hans-Bredow-Straße,
Paikkakunta: Baden-Baden
NUTS-koodi: DE121
Postinumero: 76530
Maa: DEU
Pääosoite: www.swr.de
Sähköisesti:
https://it-vergabe.eu/vergabe/angebot/44057d75571eb97c7b79658b8be291ec
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Puitesopimus seuraavien kanssa: single toimijat
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
08/06/2021 09:00
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
2,200,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Ei saatavilla
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.