Publications Office of the EU
Lähettipalvelut Suomi - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Lähettipalvelut Suomi

  • Sopimus tehty
    05/01/2024
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
AQUON
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
64100000 Posti- ja pikalähettipalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
770,000.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

Kuriiripalveluja (jäähdytettyjä kuljetuksia) koskevan nykyisen sopimuksen voimassaolo päättyy 31. joulukuuta 2023. Tästä syystä markkinoille saatetaan uusi tarjouskilpailu. Sopimuksessa on oltava seuraavat osat: Näytteiden kerääminen asianomaisissa paikoissa sijaitsevilta jäähdytysyksiköiltä; — Näytteiden kylmäkuljetus AQUONin eri toimipaikkojen välillä; Näytteiden palauttaminen vastaanottopaikan jäähdytysyksiköihin; — Tyhjien pakkausten toimittaminen AQUONin asiakkaille. Pantti otetaan jostakin AQUON-kohteesta; — Toimitus eri toimittajille. Hankintaviranomainen aikoo tehdä sopimuksen parhaan PKV:n perusteella siten, että laatunäkökulmassa otetaan huomioon 40 prosenttia ja hinta 60 prosenttia. Aikoo tehdä yhden toimittajan kanssa sopimuksen, jonka kesto on neljä vuotta + 2 x 1 vuoden pidennysvaihtoehto. Kokonaiskesto enintään 6 vuotta. Lisätietoja hankintasopimuksesta ja menettelystä on tarjousoppaassa. Arvio on noin 1.232.000 euroa ilman arvonlisäveroa koko kuuden vuoden sopimuskaudelta.
Suomi

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Ei saatavilla
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
CPV-koodi
Myöntämisperuste
Kwaliteit
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
770,000.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Schotpoort Connect B.V.
Postiosoite:
Paikkakunta: EERBEEK
Postinumero: 6961EG
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.