Publications Office of the EU
Abbrucharbeiten - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Abbrucharbeiten

  • Julkaistu
    27/05/2024
  • Määräaika
    24/06/2024
  • Tarjousten avaaminen
    24/06/2024
  • Sopimus tehty
    29/08/2024
  • Tänään
    05/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Bezirksamt Treptow-Köpenick von Berlin
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: DE300 Berlin
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45110000 Rakennusten purkutyöt ja maansiirtotyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
221,489.50 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
109,461.11 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
TK 24062024-0900
Kuvaus

Bei den Abbrucharbeiten für die energetische Sanierung Mehrzweckgebäude und der Sanierung Heizhaus handelt es sich in erster Lienen um Entkernung der Gebäude mit folgenden Arbeiten: - Baustelleneinrichtung für die eigenen Arbeiten - Demontage von Einrichtungsgegenständen und Bauelemente w.z.B. Leuchten, WC-Lagen, Heizkörper, Rasterdecken, Innen- und Außentüren, Fenster - Entfernung von Tapeten (Teilweise mit KMF belastet), abschlagen von Innen- u. Außenputz, - Rückbau Wand- u. Fußbodenfliesen, Fußbodenaufbauten bis zur Rohdecke, Abdichtungsbahn (PAK belastet), von tragenden und nicht tragenden Mauerwerkswände, Teilabbruch von Betonbauteil w.z.B. Treppenanlage, Geschossdecken, Fundamente, Bodenplatte und in dem Zuge notwendige Erdbauarbeiten - Demontage vom belastetem Baumaterial mit KMF, Asbest und PAK

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.meinauftrag.rib.de
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://www.meinauftrag.rib.de
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
24/06/2024 09:00
Myöntämisperuste
Kriteeri: Preis
Tyyppi: price
Kuvaus: Der niedrigste Preis ist ausschlaggebend.
Painotus (prosentteina, tarkka) : 100
Arvioitu arvo
221,489.50 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
109,461.11 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: BSA Brandschaden- und Asbestsanierung GmbH
Postiosoite:
Paikkakunta: Altlandsberg
Postinumero: 15345
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.