Publications Office of the EU
Ranska-Brest: Topografiset palvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ranska-Brest: Topografiset palvelut

  • Julkaistu
    10/09/2014
  • Määräaika
    27/10/2014
  • Sopimus tehty
    19/03/2015
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
ESID de Brest
Suorituspaikka
NUTS code: FRH02 Finistère
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71351810 Topografiset palvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
345,075.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
14084
Kuvaus

Marché à bons de commande pour la réalisation de détection et de géolocalisation des réseaux pour investigations complémentaires avant travaux et récolement après travaux, dans les départements 22, 29 et 56.
Dans le cadre de la sécurisation des travaux à proximité des réseaux souterrains et au regard des obligations de l'ESID de Brest de mener des investigations complémentaires dès la phase d'étude mais aussi pour assurer l'enrichissement du référentiel graphique des modifications apportées aux différents réseaux suite à des travaux, la présente consultation a pour objet de réaliser des campagnes de reconnaissance, d'identification, de positionnement planimétrique et altimétrique et de marquage/piquetage de réseaux souterrains existants par des techniques non intrusives.
Le marché ne comporte pas de montant minimum. Le montant maximum est quant à lui fixé à 1 000 000 HT sur 4 ans. Le seuil maximum par bon de commande est fixé à 25 000 HT. Au-delà, l'administration recourra à une mise en concurrence.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
345,075.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Adre et Barraud Guillemet
Postiosoite: 6 rue de la Tour d'Auvergne
Paikkakunta: Nantes
Postinumero: 44200
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.