Publications Office of the EU
Tanska-Esbjerg: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Tanska-Esbjerg: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut

  • Julkaistu
    26/01/2016
  • Määräaika
    23/02/2016
  • Sopimus tehty
    12/05/2016
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Esbjerg Kommune
Suorituspaikka
NUTS code: DK032 Sydjylland
Ostajan sijainti
NUTS code: DK032 Sydjylland
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,500,000.00 DKK
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,214,000.00 DKK
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

Opgaven omfatter teknisk rådgivning og bistand vedrørende projektering og opførelse af ny daginstitution Gl.Vardevej 97 for 55 vuggestuebørn og ca. 160 børnehavebørn med tilhørende personalefaciliteter, udeanlægsom parkering og legeplads. Som en del af rådgivningen af opgaven indgår en vurdering af om eksisterende bygværker på grunden delvist kan indgå i den nye bebyggelse, således at opgaven omfatter renovering af eksisterende bygninger i kombination med nyopførelse og tilbygning. Samtlige entrepriseydelser udbydes ifagentreprise og rådgiveren gennemfører byggeledelse samt fagtilsyn.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Esbjerg Ingeniørerne ApS
Kansallinen rekisterinumero: 36035382
Postiosoite: Vestre Dokkaj 1
Paikkakunta: Esbjerg
NUTS-koodi: DK03
Postinumero: 6700
Maa: DNK
Yhteyshenkilö: Finn Moe Bojsen
Pääosoite: http://www.esbjergkommune.dk/
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
2,500,000.00 DKK
Sopimuksen lopullinen arvo
2,214,000.00 DKK
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Hallen & Nordby A/S
Postiosoite: Skolegade 85
Paikkakunta: Esbjerg
Postinumero: 6700
Maa: DNK
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.